title
לחצו להתקשרות:


שיטות למתיחת צוואר

לא תמיד אנחנו מייחסים למראה הצוואר שלנו חשיבות רבה, ולפעמים הוא פשוט נבלע בין הפנים לבין החזה – אבל כדאי לדעת שעור רפוי בצוואר או עור מקומט באזור זה משפיעים במידה בלתי מבוטלת על המראה הכללי שלנו.

בנוסף, עור הצוואר הוא עבה יחסית ויש בו מעט מאוד שומן, ועל כן הוא נוטה יותר להתקמט ולהפוך לרפוי, מה גם שלתכשירי הטיפוח השונים קשה יותר לחדור את האפידרמיס (שכבת העור העליונה) ולתרום למיצוק הצוואר או החלקת קמטים בצוואר.

על-מנת להתמודד בכל זאת עם סימני הגיל – החל מסביבות גיל 40-50 צוואר רפוי הוא תופעה נפוצה ואם מתלווה אליה גם סנטר נפול או כפול הרי שהאדם ייראה מבוגר משמעותית מכפי גילו – פותחו שיטות שונות. בפרט ניתן לבצע ניתוח מתיחת צוואר, הרמת צוואר בחוטים או מיצוק צוואר בלייזר או בגלי רדיו. בחלק מהמקרים הצערת הצוואר מתבצעת במסגרת הליך כולל של מתיחת פנים, ולעתים מתמקד הטיפול האסתטי "רק" בצוואר, וגם כך מושג שיפור של ממש במראה החיצוני של האדם.

להלן סקירה על השוואת שיטות למתיחת עור הצוואר ללא ניתוח באתר קונטקט.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

מתיחה של צוואר ומיצוק עור הצוואר

מיצוק צוואר בלייזר

מיצוק עור הצוואר בעזרת לייזר הוא למעשה סוג של פילינג לייזר לפנים: אנרגיית החום של קרני הלייזר יוצרת נזק מבוקר ברקמות – וליתר דיוק במקטעים ספציפיים שנקבעו מראש (בשיטה שנקראת לייזר פרקציונלי) – והפגיעה המתוכננת גורמת לגוף לייצר כמות גדולה יותר של קולגן ואלסטין, שני חלבונים שהפעולה להם היא למעשה מיצוק עור רפוי בצוואר (ובעצם בכל אזור שמטופל בשיטה זו, כך שניתן להשתמש בלייזר להצערת עור הפנים באופן כללי).

חשוב לציין כי קרני הלייזר אינן פוגעות באפידרמיס אלא רק בשכבת הדרמיס (השכבה שמתחת לשכבת העור העליונה), ובהתאם בעקבות טיפול מיצוק צוואר בלייזר אין צורך בהחלמה ממושכת – למעשה החזרה לשגרה כמעט מידית.

כמו כן מיצוק צוואר עם לייזר מאפשר גם החלקת קמטים והעלמת פיגמנטציה. בדרך כלל נדרשים 2-4 טיפולים בלייזר להצערת צוואר כשכל מפגש נמשך 30-45 דקות (כולל אלחוש האזור לפני והמתנה קצרה אחרי). בין טיפול לטיפול ישנה הפוגה של 3-4 שבועות על-מנת לאפשר לאלסטין ולקולגן לבוא לידי ביטוי.

בין מכשירי הלייזר המשמשים למיצוק עור הצוואר: Fractional Lux 1540 ו- Harmony XL 360.

גלי רדיו למיצוק הצוואר

הצערת צוואר עם גלי רדיו, בדומה לטיפול בלייזר, מתאימה בעיקר למי שמתאפיין במראה רפוי חלקית או מעט מקומט.

ישנן שתי שיטות טיפול אפשריות בעזרת גלי רדיו: האחת מיועדת למקרים שבהם הדגש הוא על מיצוק עור רפוי בצוואר (והיא נקראת סבליים) והשנייה מתאימה כשהמטרה היא החלקת קמטים בצוואר (ונקראת סבלייטיב).

בשתי השיטות, בדומה להצערת צוואר בלייזר, החום שמייצרים גלי הרדיו פוגע בנקודות ספציפיות ברקמות העור בשכבת האפידרמיס (גם כן בטכניקה הנקראת פרקציונלית) וכתוצאה מכך מוגבר ייצור הקולגן והאלסטין בדרך לעור חלק יותר, מהודק יותר ובעל מראה צעיר יותר בצוואר.

לאחר הצערת צוואר בגלי רדיו תופעות לוואי אפשריות הן שטפי דם מקומיים ונפיחות קלה. ההחלמה מהירה למדי וכך גם החזרה לשגרה.

החיסרון העיקרי של גלי הרדיו (וכן של הלייזר) הוא שהתוצאות מחזיקות מעמד פחות זמן ביחס לניתוח מתיחת צוואר.

הרמת צוואר בחוטים

מתיחת צוואר עם חוטים מתאימה למקרים שבהם הסיבה למראה העייף והמבוגר במיוחד הוא התארכותן של רצועות החיבור ובשל כך אובדן טונוס ונפילת רקמות בצוואר.

הרמת צוואר עם חוטים מבוססת על החדרתם של חוטים מיוחדים הנקראים חוטי מזו מתחת לעור בצוואר. לחוטים אלה, שעם הזמן נספגים בגוף, שתי השפעות מיטיבות: ראשית, הם מושכים את הרקמות שצנחו בחזרה כלפי מעלה, ושנית, הם מעודדים את הגוף לייצור כמות גדולה יותר של קולגן ואלסטין, שכאמור מובילים להיווצרות שכבת עור חדשה, מהודקת יותר וחלקה יותר, כך שהודות לחוטים ישנו גם אימפקט של מיצוק עור רפוי בצוואר.

הצערת פנים בחוטים מתבצעת ברוב המקרים באלחוש מקומי, ונמשכת זמן קצר (גם אם היא חלק מהליך מתיחת פנים עם חוטים באופן כללי). החוטים הם תחליף יעיל למדי להליך כירורגי, ותוצאות המתיחה נשמרות לכ-18 עד 36 חודשים, וכמו כן אין צלקת לאחר מתיחת צוואר בחוטים.

כמו בכל מקרה של מתיחת צוואר תופעות לוואי אפשריות הן שטפי דם נקודתיים, זיהום (שמטופל באנטיביוטיקה), כאבים קלים, שינויים בתחושה ונפיחות. מאחר שלא מדובר בניתוח, אין צורך בהחלמה ממושכת והחזרה לשגרה כמעט מלאה הינה מידית.

ניתוח מתיחת צוואר

אמנם גם גלי רדיו וגם קרני לייזר מאפשרים מיצוק צוואר משמעותי, וכאמור גם הרמת צוואר עם חוטים מובילה לשינוי של ממש, אולם בכל זאת השיטה האפקטיבית ביותר כשמדובר בצוואר היא ניתוח מתיחת צוואר, וזאת לנוכח המאפיינים הספציפיים של אזור זה (כאמור עור עבה ומעט מאוד שומן).

בחלק מהמקרים מבוצע ניתוח צוואר וקו לסת, שכן שני אזורים אלה משפיעים זה על זה. בכל מקרה הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה או לחילופין בהרדמה מקומית עם טשטוש, ונמשך כשעה עד שלוש (בהתאם להיקף המתיחה הנדרשת).

במסגרת ניתוח הרמת צוואר מבצע הכירורג הפלסטי חתך מאחורי האוזן, מעל לקו השיער או מתחת לסנטר. מנתח מיומן יבטיח חתכים מדויקים ומינימליים ובהתאם גם צלקות שלא ימשכו יותר מדי תשומת לב. דרך החתך בעור יוסרו עודפי עור, שומן עודף יישאב (או יוסר באמצעים כירורגיים גם כן), שרירי הצוואר יימתחו כך שיחזרו למקומם המקורי וכן יבוצע מיצוק עור רפוי.

לאחר ניתוח מתיחת צוואר החלמה בת מספר ימים הינה הכרחית, ובדרך כלל יישארו המטופלים באשפוז ללילה (על-מנת לאפשר לצוות הרפואי להשגיח על מצבם בשעות הראשונות שלאחר הניתוח).

לקראת השחרור יוצאו נקזים שמוחדרים לצוואר במטרה למנוע בצקות, אבל מחוך מיוחד שמולבש על הצוואר נשאר עליו למשך שבוע. מנוחה מלאה מומלצת למשך כ-10 ימים, ומפעילות גופנית יש להימנע במשך חודש עד 6 שבועות.

כמו כן ישנן לאחר ניתוח הרמת צוואר תופעות לוואי שונות ובפרט צריבה, שטפי דם, נפיחות וחוסר תחושה.

תוצאות ניתוח מתיחת צוואר באות לידי ביטוי כחודשיים שלושה לאחר הניתוח ומחזיקות מעמד לתקופה של 5 עד 10 שנים. באופן טבעי גם לאחר מכן ישנו הבדל בין מי שעבר את ההליך הכירורגי לבין מי שלא עבר אותו.

איך תדעו איזו שיטת הצערת צוואר הכי מתאימה לכם?

אם הצוואר שלכם החל להזדקן ולהפוך לרפוי ומקומט, אין שום סיבה לוותר על החזרת החיוניות והמראה המוצק והמושך. על-מנת לבחור בחוכמה מבין כל האפשרויות של הצערת עור הצוואר והרמת צוואר נפול מומלץ להתייעץ עם מומחים מנוסים ובעלי יושרה מלאה שיעזרו לכם להבין איזה מבין השיטות הקיימות הכי מתאימה לכם ובנוסף יסייעו לכם להגיע אל המכון או הרופא הטובים ביותר עבורכם.