title
לחצו להתקשרות:


חומצה היאלרונית למילוי קמטים

החל מגיל מסוים, אין כמעט אדם שלא רוצה להעניק לפנים שלו מראה צעיר יותר: כשאנחנו מגיעים לעשור החמישי בחיינו, וכמובן גם לאחר מכן, כל הצצה במראה מגלה לחיים שקועות, קמטים היורדים מצידי האף אל צידי הפה, שקעים מתחת לעיניים, קמטים שזולגים מצידי השפתיים אל הסנטר ובאופן כללי חזות עייפה ובמידה מסוימת גם נפולה.

אחד החומרים המשמשים לטיפול להצערת פנים הוא חומצה היאלרונית – חומר שנמצא בגוף שלנו באופן טבעי ושתפקידיו הם לשמר את נפח הרקמות ולמנוע בריחת לחות מהעור. ככל שאנחנו מתבגרים קטנה כמות החומצה ההיאלרונית, והתוצאה: התכווצות והתייבשות של העור ומראה מקומט ומותש. הזרקת חומצה היאלרונית למילוי קמטים בפנים מחזירה להם את החיוניות שאבדה ומעניקה לנו מראה צעיר ומושך יותר.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

באילו מקרים כדאי להשתמש בחומצה היאלרונית להצערת הפנים?

מילוי קמטים עם חומצה היאלרונית מתאים בעיקר לחצי התחתון של הפנים – אותם קמטים בצידי האף והפה ואלה שיורדים מהשפתיים לסנטר.

גם מילוי שקעים מתחת לעיניים ניתן לבצע בעזרת חומצה היאלרונית, כשבאופן טבעי בשל הרגישות של העיניים חשוב במיוחד לבחור רופא מנוסה מאוד.

כמו כן אפשר להשתמש בחומצה היאלרונית לעיבוי שפתיים דקות מדי או לעיצוב שפתיים נפולות. גם הזרקת חומצה היאלרונית לשפתיים חייבת להיעשות באופן מקצועי במיוחד עם הקפדה יתרה על הכמות הנכונה, וזאת לנוכח רגישות האזור.

תוצאות הזרקת חומצה היאלרונית לפנים באות לידי ביטוי תוך זמן קצר ומחזיקות מעמד מספר חודשים עד שנה.

כיצד מתבצעת הזרקת חומצה היאלרונית לפנים?

מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלרונית מתבצע בהרדמה מקומית של האזורים בפנים אליהם מוזרק החומר. הרופא המטפל משתמש במחט עדינה במיוחד, אשר מחדירה את החומצה ההיאלרונית אל הדרמיס (שכבת העור שמתחת לשכבת העור העליונה) וזאת על סמך תכנון מוקדם מדויק וקפדני שיבטיח את התוצאות המרשימות ביותר האפשריות.

טיפול הצערת פנים בחומצה היאלרונית נמשך כ-30 דקות ומיד לאחריו ניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה – המגבלה היחידה היא שיש להימנע ממשקאות ומאכלים חמים וכן מעישון במשך 3 שעות.

תופעות הלוואי של מילוי קמטים עם חומצה היאלרונית

לאחר מילוי קמטים בחומצה היאלרונית תופעות לוואי אפשריות הן בצקת קלה, אדמומיות באזור שאליו הוזרק החומר, תחושת עקצוץ וכאב (ברמה סבילה, ובכל מקרה ניתן להשתמש במשככי כאבים).

ברוב המקרים התופעות חולפות מעצמן תוך מספר ימים.

סיבוכים אפשריים

בעקבות טיפול הצערת פנים עם חומצה היאלרונית עלולה להיווצר א-סימטריה בפנים (שאותה גם פלסטיקאי מנוסה לא יכול לחזות, וזאת משום שלכל אדם ישנה תגובה אחרת להזרקת החומר).

לאחר מילוי קמטים עם חומצה היאלרונית סיבוכים אפשריים אחרים הם זיהום או תגובה אלרגית, אבל גם תופעות אלה הינן נדירות.

יתרונות וחסרונות של הזרקת חומצה היאלרונית למילוי קמטים

הזרקת חומצה היאלרונית למילוי קמטים נהנית מ-3 יתרונות משמעותיים:

* הרופא שמבצע את הטיפול יכול לבחור חומצות ברמות סמיכות שונות וכך להבטיח התאמה מקסימלית של ההזרקה למצב הפנים: בין אם המטרה היא מילוי קמטים צרים, מילוי קמטים שטוחים, מילוי קמטים עמוקים או מילוי קמטים רחבים, בכל מקרה ישנו חומר אופטימלי שמאפשר עיצוב מושלם של הפנים. כמו כן ישנה חומצה היאלרונית למילוי שקעים מתחת לעיניים.

* תוצאות מידיות – מילוי קמטים בחומצה היאלרונית בא לידי ביטוי תוך זמן קצר מאוד, שכן החומצה שמוזרקת לפנים פשוט ממלאת את החריצים והשקעים.

* חזרה מהירה לשגרה ומינימום תופעות לוואי.

לצד היתרונות, ישנם גם חסרונות למילוי קמטים עם חומצה היאלרונית וזאת ביחס לאלטרנטיבות העיקריות, הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים, הצערת פנים בסיליקון רפואי ומילוי קמטים עם שומן עצמי (אופציות נוספות של מילוי קמטים הן בקולגן ובסידן).

הזרקת סיליקון לפנים מבטיחה תוצאות לטווח ארוך יותר ביחס להזרקת חומצה היאלרונית. מצד שני, מילוי קמטים בסיליקון הוא תהליך שנמשך מספר חודשים ופחות מתאים למי שרוצה ליהנות משיפור מידי של מראה הפנים.

שומן עצמי מצמצם את הסיכון לדחיית החומר ע"י הגוף, שכן הוא נלקח כמובן מאיבר אחר של המטופל/ת. החומצה ההיאלרונית, לעומת זאת, מיוצרת באופן סינטטי – אולם מאחר שמדובר בחומר שקיים אצל האדם באופן טבעי, גם הוא מתקבל בברכה ברוב רובם של המקרים ואינו גורם לדחייתו ע"י הגוף.

ההבדל העיקרי בין העלמת קמטים בחומצה היאלרונית לבין העלמתם עם בוטוקס הוא סוג הקמטים עבורם מיועד כל טיפול – בוטוקס מנטרל קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים ואילו החומצה ההיאלרונית מיועדת למילוי קמטים בחצי התחתון של הפנים (אם כי ישנה כאמור גם האופציה של הזרקת חומצה היאלרונית מתחת לעיניים למילוי שקעים באזור זה).

איך לבחור נכון את הרופא המטפל?

מילוי קמטים בחומצה היאלרונית מחייב מקצועיות ללא פשרות, הן כדי לצמצם למינימום את הסיכון לסיבוכים והן כדי להבטיח תוצאות מרשימות במיוחד.

בהתאם, מומלץ להתייעץ עם מומחים מנוסים ואובייקטיביים – כך שתוכלו להגיע לרופא המתאים ביותר עבורכם וליהנות מהטיפול האפקטיבי ביותר.