title
לחצו להתקשרות:


הצערת עור פנים באולטרסאונד

אולטרסאונד, או כפי שהם נקראים בעברית "על שמע", הם גלי קול שכשמם כן הם: גלים שהתדירות שלהם גבוהה מזו שהאדם יכול לשמוע (אבל דולפינים, עטלפים וכלבים למשל כן יכולים).

גלי קול אלה משמשים את הרפואה למגוון מטרות ובפרט להדמיה של שרירים ושל רקמות רכות – צילום US הוא אחד המרכיבים הבסיסיים באבחון מחלות רבות – אבל ניתן לנצל את האולטרסאונד גם לטובת הצערת עור הפנים.

הצערת עור פנים באולטרסאונד היא טיפול חדשני יחסית, שבמקרים מסוימים עשוי להוות אלטרנטיבה מומלצת לניתוח מתיחת פנים. כמו טיפולים אסתטיים אחרים בפנים ובהם למשל הזרקות בוטוקס, מילוי קמטים עם שומן עצמי, מיצוק עור רפוי בלייזר או החלקת קמטים בגלי רדיו, זוהי דרך נוספת לבצע מעין הרמת פנים ללא ניתוח, ובהתאם גם עם מינימום תופעות לוואי וחזרה מהירה לשגרה.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

כיצד מתבצע מיצוק עור פנים עם אולטרסאונד?

מיצוק עור פנים עם אולטרסאונד מבוסס על כך שגלי הקול מייצרים אנרגיית חום שגורמת לפגיעה מבוקרת בדרמיס (שכבת העור שמתחת לשכבה העליונה, האפידרמיס) – אפקט דומה לטיפול מיצוק פנים בלייזר.

בעקבות זאת הגוף מאיץ את ייצור הקולגן, חלבון שאחראי לגמישות העור ומיצוקו, כך שתוך פרק זמן מסוים נוצרת שכבת עור חדשה, מתוחה יותר, מוצקה יותר ובעלת מראה חיוני ובריא.

בין השאר מאפשר טיפול הרמת פנים באולטרסאונד ליהנות מהחלקת קמטים וקמטוטים, מיצוק עור רפוי, במקרים מסוימים מושג גם אימפקט של הרמת עפעפיים, הדגשת קו לסת וכאמור באופן כללי התחדשות משמעותית של עור הפנים.

חשוב לציין כי אם המטרה היא מילוי קמטים עמוקים ברוב המקרים מוטב להשתמש בשיטת טיפול אחרת.

מהם היתרונות של מיצוק פנים עם אולטרסאונד?

למתיחת פנים באולטרסאונד (וחשוב להדגיש כי בכל מקרה לא ניתן להגיע לתוצאות של ניתוח מתיחת פנים בדרך זו) יתרון ייחודי: המכשיר שבאמצעותו מבוצע הטיפול מספק לרופא תמונת מצב מדויקת של הרקמות בשכבת הדרמיס. בזכות התמונה המדויקת יכול הרופא לדעת בדיוק איפה למקד את אנרגיית ה-US.

היתרון העיקרי השני של מיצוק עור פנים רפוי באולטרסאונד הוא שמדובר בטיפול לא פולשני, ועל כן לא נדרשת התאוששות והחזרה לשגרה מלאה מהירה.

בנוסף אין צורך בהחלמה ממושכת, ומאחר שזוהי בעצם הרמת פנים ללא ניתוח גם הסכנה להתרחשות תופעות לוואי כמו זיהומים, דימומים ובצקות בפנים קטנה משמעותית.

עבור אילו אזורים הטיפול באולטרסאונד אפקטיבי?

ניתן לבצע את הטיפול – שמוכר גם בשם High Intensive Focus Ultrasound ובראשי התיבות HIFU – בכל הפנים, וניתן להתמקד באזור ספציפי. בין האפשרויות הנפוצות: מתיחת צוואר באולטרסאונד ללא ניתוח, עיצוב קו סנטר ומיצוק עור הפנים במצח ובאזור הגבות.

במידת הצורך ניתן לשלב הצערת פנים באולטרסאונד עם הרמת פנים בחוטים וכך ליהנות מאימפקט מקסימלי.

כמה זמן נמשכת הצערת עור פנים עם אולטרסאונד?

טיפול הצערת עור פנים עם אולטרסאונד נמשך בין 45 דקות לשעה. כשמדובר בטיפול ממוקד באזור ספציפי נדרש פרק זמן קצר אף יותר – ותוך כ-30 דקות כבר תוכלו להמשיך בשגרת חייכם אחרי שגלי ה-US כבר ביצעו את הפעולה שלהם.

ברוב המקרים די בטיפול אחד של מיצוק עור הצוואר באולטרסאונד או מיצוק עור הפנים בדרך זו כדי להגיע למראה המיוחל. לעתים עשוי הרופא להמליץ על 2-3 מפגשים כדי למצות את הפוטנציאל של הטיפול.

אילו תופעות לוואי אפשריות?

תוך כדי טיפול HIFU עשויים המטופלים לחוש אי נוחות מסוימת. לאחר הצערת עור פנים באולטרסאונד תופעות לוואי אפשריות הן אדמומיות, נפיחות קלה באזור המטופל, תחושת עקצוץ או רגישות.

תיתכן גם תחושת עייפות של השרירים, אולם בכל מקרה כל תופעות הלוואי חולפות מעצמן ברוב רובם של המקרים.

מתי אפשר לראות את התוצאות?

ברוב המקרים ניתן להבחין בשינוי משמעותי לאחר טיפול באולטרסאונד לחידוש עור פנים לאחר כחודשיים-שלושה.

הקולגן ממשיך לחדש את עור הפנים ולהפוך אותו למוצק יותר וגמיש יותר, כך שהמראה הסופי בזכות הטיפול מתקבל לאחר כחצי שנה.

האם הצערת פנים באולטרסאונד בטוחה?

הרפואה משתמשת כאמור בגלי ה-US מזה כמה עשרות שנים והם כמובן נחשבים לבטוחים לגמרי.

גם מכשיר ה-Ultherapy של חברת ULTHERA האמריקאית קיבל את אישור ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה"ב, שנחשב למקור סמכות בכל העולם) כך שניתן לעבור הצערת פנים או הרמת צוואר באולטרסאונד ללא כל חשש.