title
לחצו להתקשרות:


זריקת בוטוקס למילוי קמטים בפנים

אמנם לא מעט אנשים מצהירים ש"הרווחתי את הקמטים שלי ביושר", אבל בפועל בדרך כלל ישנו גם רצון לטשטש את סימני הגיל, לעתים במסגרת הצערת פנים כללית ובמקרים אחרים בטיפול שמתמקד בהעלמת או מילוי קמטים.

מילוי קמטים בהזרקת בוטוקס יעיל במיוחד כשמדובר בקמטי הבעה בחצי העליון של הפנים. עוד כדאי לדעת שבימינו השתפרו מאוד טכניקות הטיפול בעזרת חומר זה, כך שהזרקת בוטוקס במצח, בצידי העיניים ובין הגבות מובילה לתוצאות טבעיות ומרשימות.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

לאילו קמטים בוטוקס מתאים ולאילו פחות?

זריקות בוטוקס לפנים מאפשרות טשטוש קמטי הבעה – קמטים שהם תוצאה של פעילות שרירים ולא כאלה שנוצרו עקב הפיכת העור לרפוי וצניחת רקמות.

בהתאם הצערת פנים עם בוטוקס כוללת החלקת קמטים במצח, בצידי העיניים ובין הגבות, ובאופן כללי בחלק העליון של הפנים.

בנוסף ניתן להיעזר בבוטוקס להרמת גבות ולהרמת עפעפיים.

עבור הקמטים שיורדים מהאף אל צידי הפה ואלה שיורדים מצידי הפה אל הסנטר מומלץ להשתמש בשיטות אחרות ובפרט הזרקת חומצה היאלרונית. גם כשהמטרה היא מילוי לחיים שקועות בוטוקס אינו מתאים (אופציה אפשרית היא הזרקת שומן עצמי).

גם במקרים שבהם ישנם קמטים עמוקים הבוטוקס אינו אפקטיבי ובדרך כלל ההמלצה תהיה על הרמת פנים בחוטים או ניתוח מתיחת פנים.

כיצד גורם בוטוקס להעלמת קמטים?

זריקות בוטוקס למילוי קמטים בפנים אינן משפיעות על הקמטים עצמם אלא על השרירים באזור.

הבוטוקס – ששמו המדעי הוא טוקסין הבוטולינום והוא רעלן שמופק מחיידק מסוג בוטולינום קלוסטרידיום – מנטרל את השרירים שגורמים לקמטי ההבעה, וזאת באמצעות חסימת שחרורו של אצטילכולין, שהוא מוליך עצבי חיוני לפעולת שרירים. בדרך זו הבוטוקס מטשטש את הקמטים הקיימים ומפחית את הסיכוי להיווצרות חדשים, כך שלמעשה לא מדובר בטיפול למילוי קמטים אלא בהעלמת קמטים ובמידה מסוימת גם הרמת פנים.

הבוטוקס מוזרק אל נקודות שנבחרו בקפידה ע"י הרופא המטפל בצידי העיניים, בין הגבות ובמצח. בנוסף ישנה חשיבות רבה למינון של החומר הרעיל, כך שאסור להתפשר על בחירת רופא שאינו מנוסה מספיק.

כמה זמן נמשך טיפול בוטוקס להצערת פנים?

כל הזרקת בוטוקס לפנים נמשכת דקות ספורות בלבד. אין צורך באשפוז או הרדמה אלא רק באלחוש של האזור אליו מוזרק החומר.

החזרה לשגרה כמעט מלאה מידית, כשהמגבלה היחידה היא הימנעות מפעילות מאומצת במשך יום-יומיים וכן אי צריכת אלכוהול בשעות הראשונות לאחר הזרקת הבוטוקס.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

ניתן לראות את התוצאות של טיפול הצערת פנים עם בוטוקס תוך מספר ימים, שכן החומר מתחיל להשפיע על השרירים הרלוונטיים בפנים מיד לאחר הזרקתו.

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות הזרקת בוטוקס לקמטים?

ההשפעה של הבוטוקס על השרירים נמשכת בין 3-4 חודשים לחצי שנה. לאחר מכן ניתן לחזור על טיפול הזרקת בוטוקס ולזכות שוב במראה החלק והמתוח יותר. ככל שמתמידים בטיפולי הצערת פנים בבוטוקס ניתן להאריך את המרווח שבין מפגש למפגש מבלי שהדבר יפגום במראה הפנים.

תופעות לוואי אפשריות אחרי החלקת קמטים בבוטוקס

לאחר הזרקת בוטוקס לפנים תופעות לוואי אפשריות הן אדמומיות, תחושת עקצוץ וכאב ראש. ברוב המקרים הן נעלמות מעצמן. תופעות לוואי נדירות יותר הן שטפי דם ונפיחות.

סיבוכים וסיכונים

כמו בכל פרוצדורה רפואית, גם בעקבות הזרקות בוטוקס סיבוכים מסוימים עלולים להתרחש.

בפרט מדובר בחולשת שרירים באזור הפנים שמובילה לצניחת עפעפיים, צניחת גבות או א-סימטריה. בדרך כלל הפגיעה תחלוף לאחר מספר שבועות עד מספר חודשים, ועוד כדאי לדעת שמדובר בסיבוך נדיר – בימינו כאמור התוצאות של מילוי קמטים בבוטוקס הן טבעיות ובפרט אם מפקידים את הפנים בידי איש מקצוע מיומן ומנוסה.

היתרונות והחסרונות של הבוטוקס ביחס לשיטות מילוי קמטים אחרות

האפשרויות הנוספות העיקריות של מילוי קמטים הן הזרקת חומצה היאלרונית וזריקות סיליקון. כמו כן ישנה האופציה של זריקות קולגן או סידן (טיפול שנקרא גם הזרקת רדיאס) וכן ניתן לבצע הזרקת שומן עצמי למילוי שקעים בפנים.

ההבדל הבולט בין הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים לבין החומצה ההיאלרונית הוא שהאופציה השנייה מתאימה בעיקר לקמטים בחצי התחתון של הפנים בעוד הבוטוקס מטשטש קמטים במחצית העליונה.

ביחס למילוי קמטים בסיליקון לבוטוקס יש חיסרון והוא שצריך לחדש את הטיפול פעמיים שלוש בשנה בעוד הסיליקון משפיע לטווח הארוך, אבל מצד שני לזריקות בוטוקס השפעה מידית על מראה הפנים בעוד הצערת פנים בסיליקון היא תהליך ארוך שנמשך מספר חודשים עד שנה.

איך תבחרו את השיטה שהכי מתאימה לכם ואת הרופא האיכותי ביותר?

על-מנת לבצע מילוי קמטים או הצערת פנים בשיטה האופטימלית עבורכם, בהתאם למצב הפנים ולהעדפות שלכם, וכדי להגיע לרופא איכותי במיוחד שיבטיח טיפול אפקטיבי עם רמת סיכון מינימלית, מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים בתחום – וכך לזכות במראה חלק, מהודק, צעיר ונחשק.