title
לחצו להתקשרות:


מזותרפיה לחידוש ומיצוק עור פנים

ככל שאנחנו מתבגרים, כך הגוף שלנו מייצר פחות ופחות קולגן, אלסטין וחומצה היאלרונית – החומרים שבעצם מבטיחים עור פנים מוצק, חלק ומתוח. בנוסף, במקרים רבים, אנחנו מזינים את הגוף ואת עור הפנים בכמות קטנה מדי של ויטמינים ומינרלים חיוניים, וגם עובדה זאת גורמת להיווצרות קמטים, להתייבשות עור הפנים, להפיכתו לרפוי ולמראה שמוט ומותש.

מזותרפיה רפואית היא שיטת טיפול שפותחה בצרפת כבר באמצע המאה הקודמת, והיא מעניקה לעור הפנים – באמצעות הזרקה מדויקת – את כל החומרים להם הוא זקוק כדי להתחדש ולחזור למראה צעיר יותר.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

כיצד מתבצע טיפול מזותרפיה למיצוק עור הפנים?

מיצוק עור פנים רפוי באמצעות מזותרפיה מבוסס כאמור על הזרקת חומרים טבעיים אל האפידרמיס (שכבת העור העליונה) והדרמיס (שכבת העור שמתחתיה).

בין החומרים שמבצעים טיפול אנטי אייג'ינג אפקטיבי זה:

* ויטמין A שמשפר את גמישות העור

* ויטמין C שמגביר את ייצור הקולגן (חלבון שלמעשה אחראי על מיצוק עור הפנים) ובנוסף תורם להעלמת כתמי פיגמנטציה

* ויטמין D שלוקח חלק בייצור הסידן שגם הוא לוקח חלק בהתחדשות עור הפנים

* ויטמין E שנלחם באפקטיביות ברדיקלים חופשיים שגורמים נזק של ממש לתאים

* ויטמין K שמשפר את זרימת הדם ובכך תורם להצערת עור הפנים

* ויטמיני B שחיוניים לאיזון מטבולי

* ביופפטידים – חלבונים זעירים שלוקחים חלק בייצור הקולגן החיוני

* חומצה היאלרונית – שיש לה תפקיד חשוב בשמירה על הלחות בתאים שמרכיבים את עור הפנים ועל כן מעניקה לו חיוניות וגמישות

* קו-אנזימים וציטוקינים – חומרים שמהווים חלק בלתי נפרד מתהליכים מטבוליים שמובילים לחלוקת התאים בעור הפנים ועל כן להתחדשותו

* חומרים למיצוק עור רפוי ועוד חומרים שכולם יחד משקמים עור פנים פגום ומובילים להתחדשות משמעותית, הצערת עור הפנים ומראה מושך יותר לאורך זמן.

ניתן לבצע גם טיפול מזותרפיה רפואית לצוואר – על-מנת להחליק קמטים באיבר זה, להפוך את עור הצוואר לגמיש יותר ובאופן כללי כתחליף לניתוח מתיחת צוואר.

כמה זמן נמשך טיפול מזותרפיה לפנים?

טיפול מזותרפיה לפנים נמשך בין 20 ל-40 דקות.

על-מנת להגיע למראה מרשים במיוחד יש לעבור סדרת טיפולים – בין 3-4 ל-8-10 מפגשים, בהפרש של כשבועיים בין טיפול לטיפול, וכך להעניק לעור הפנים את כל מה שהוא זקוק לו.

השינוי המשמעותי המושג לאחר סדרת טיפולים נשמר לאורך זמן רב.

תופעות לוואי אפשריות וסיבוכים

לאחר טיפול מזותרפיה לפנים תופעות לוואי אפשריות הן שריטות שטחיות בעור בגלל המחטים, כאב קל ושטפי דם תת עוריים נקודתיים. לרוב כל התופעות הנ"ל ייעלמו מעצמן תוך זמן קצר.

הסיבוך הנפוץ ביותר, שגם הוא נדיר מאוד, הוא זיהום. בחירה ברופא מיומן ומנוסה מצמצמת את הסיכון לכך במידה ניכרת, ובנוסף מבטיחה בחירה שכזו גם הזרקה מדויקת הן מבחינת המינונים והן מבחינת הנקודות בפנים אליהן מוזרק החומר – כך שהתוצאות תהיינה הטובות ביותר האפשריות.

מתי ניתן לראות שינוי?

בדרך כלל כבר לאחר טיפול מזותרפיה אחד ניתן להבחין בשינוי, וככל שמתקדמים בסדרת הטיפולים כך השינוי בולט יותר לעין.

על-מנת לשמר את האימפקט של אותם טיפולי מזותרפיה רפואית לפנים, ואף להעצים אותם, מומלץ להקפיד על תזונה נכונה (ובפרט כזו שכוללת את כל הוויטמינים והמינרלים החיוניים, כמה שפחות מזון מעובד שמוביל להיווצרות רדיקלים חופשיים, וצמצום המאכלים שכוללים שומן רווי), פעילות גופנית ואורח חיים בריא באופן כללי.

מזותרפיה ללא מחטים

לאופציה של מזותרפיה רפואית להצערת עור הפנים יתרונות רבים אולם גם חיסרון אחד – עבור מי שחושש מזריקות, הטיפול עלול להיות בלתי אפשרי, וזאת למרות שמדובר במחטים זעירות שכאמור לא גורמות כאב.

מסיבה זו פותחה שיטה נוספת למיצוק עור פנים באמצעות החדרת חומרים חיוניים אל הדרמיס והאפידרמיס: מזותרפיה ללא מחטים.

בשיטה זו החומרים מוחדרים לעור באמצעות פולסים חשמליים. אין הבדלים של ממש בין מזותרפיה ללא הזרקות לבין מזותרפיה רפואית "קלאסית", פרט לכך ששיעור החדירה הממוצע של החומרים הוא כ-70% (במקום כמעט 100% בגרסה הרגילה) – אם כי גם כך מדובר בטיפול אפקטיבי.

טשטוש צלקות אקנה, כוויות ופצעים במזותרפיה

צלקות – בין אם בעקבות פצעי אקנה שלא טופלו כראוי ובין אם בשל כוויה או לאחר ניתוח – הן בעצם הצטברות של כמות גדולה מדי של קולגן בשכבת הדרמיס.

באמצעות מזותרפיה רפואית ייעודית שכוללת חומרים המאפשרים טשטוש צלקות אקנה ניתן לשפר במידה ניכרת את מראה עור הפנים, ובנוסף לזכות בהחלקת קמטים, מיצוק ורווחים אסתטיים נוספים.

הטיפול מתבצע באופן דומה, כלומר החדרת החומרים הרצויים באמצעות מחטים זעירות (מיקרו-הזרקות), ולאחריו חשוב להימנע מחשיפת עור הפנים לשמש על מנת שלא תיווצר פיגמנטציה.

העלמת כתמים עם מזותרפיה רפואית

כתמי עור – בעיה אסתטית המוכרת גם בשם פיגמנטציה – הם תופעה נפוצה מאוד. בין הסיבות לה: חשיפת יתר לשמש ללא אמצעי הגנה, גיל מבוגר וגנטיקה. גם במהלך הריון עלולים להופיע כתמים שונים בעור הפנים.

מזותרפיה רפואית מובילה לא רק למיצוק עור פנים רפוי אלא מאפשרת גם הבהרת כתמים. הטיפול הוא אותו טיפול, כשהרופא שמבצע אותו שם דגש על האזורים בפנים שבהם יש כתמים ועל יצירת תרכובת חומרים שמנטרלת את המלנין, הפיגמנט שמייצר את אותם כתמי עור.

טיפול בנשירת שיער במזותרפיה

מזותרפיה רפואית עשויה להיות יעילה מאוד גם במקרים של נשירת שיער.

עבור בעיה אסתטית זו, שפוגעת לא רק בגברים רבים אלא גם בלא מעט נשים, מוזרק אל עור הקרקפת קוקטייל של מינרלים ו-ויטמינים אשר מחזקים את זקיקי השערות ומעודדים צמיחת שיער חדש, כך שיכסה גם שטחים שבהם כבר נרשמה נשירה של ממש.

מזותרפיה להפגת כאב

הקונספט עליו מבוסס טיפול מזותרפיה למיצוק עור הפנים מאפשר גם הפגת כאבים מכל הסוגים.

יחד עם זאת מדובר כמובן בטיפול אחר, שמבוסס על חומרים שונים: החומרים המיועדים להבהרת כתמי פיגמנטציה, טשטוש צלקות, החלקת קמטים ומיצוק עור רפוי שונים באופן טבעי מאלה שמנטרלים כאב, וגם האזורים בגוף אליהם מוזרקים החומרים אחרים.

בכל מקרה חשוב מאוד לבחור בחוכמה את הרופא המטפל או את מכון הקוסמטיקה שבו תתבצע המזותרפיה (ישנם טיפולים מסוימים שאותם ניתן לעבור גם ללא רופא).

איך לבחור בחוכמה את הרופא המטפל או המכון שבו יתבצע הטיפול? על-מנת שטיפול מזותרפיה רפואית ישיג את מטרתו – הצערת עור פנים, טשטוש צלקות אקנה, עצירת נשירת שיער, הבהרת כתמי פיגמנטציה או הפגת כאבים – חשוב מאוד לבחור בחוכמה את המכון או הרופא אצלו עוברים את הטיפול.

לשם כך מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים ובעלי ניסיון בתחום.