title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים
מילוי קמטים ע"י זריקת חומצה היאלרונית להצערה והחלקה של עור פנים - באילו מקרים כדאי להשתמש בחומצה? כיצד מתבצעת הזרקה? תופעות לוואי, סיבוכים ויתונות השיטה על פני בוטוקס והזרקת סיליקון
איך מכשיר ה-Fotona 4D מבטיח (ומקיים!) הצערת פנים אפקטיבית במיוחד? למי מתאימה שיטת הצערת עור פנים בלייזר זו? איך להבטיח מקסימום שינוי חיובי?
מילוי קמטים בפנים ע"י הזרקת שומן עצמי - היתרונות של שומן עצמי, כמה זמן זה מחזיק מעמד? כיצד מתבצע הטיפול? דגשים חשובים, תופעות לוואי אפשריות וכיצד בוחרים את הרופא המטפל
הצערת פנים בחוטי אפטוס גם מרימה רקמות שצנחו וגם תורמת למיצוק עור הפנים - והכל ללא כאבים ובלי פגיעה בשגרה. באילו מקרים הוא מתאים ואיך תיהנו משינוי גדול במיוחד?
בוטוקס להצערת עור פנים והחלקת קמטים באזור העיניים והמצח בפנים - משך הטיפול, איך זה עובד, תוך כמה זמן רואים תוצאות וכמה זמן זריקת בוטוקס מחזיקה מעמד. יתרונות וסיבוחים אפשרים ביחס לשיטות הזרקה אחרות.
חלקה והצערת פנים בעזרת זריקת סיליקון - כיצד סיליקון רפואי מעלים קמטים? באילו מקרים סיליקון לא מתאים? מהו משך הטיפול? כמה טיפולים יש לבצע? תופעות לוואי, סיבוכים ויתרונות על שיטות אחרות

החלקת קמטים בהזרקות

לפעמים אנחנו אוהבים להגיד ש"הרווחנו ביושר כל קמט" – אבל המציאות היא שבמקרים רבים קמטים מקנים מראה עייף ומבוגר יתר על המידה. מילוי קמטים על-ידי הזרקה היא הדרך האפקטיבית ביותר והקלה ביותר להפוך את הפנים לחלקים, חיוניים וצעירים יותר, והמפתח לטיפול מוצלח באמת היא בחירה נכונה של החומרים המוזרקים לפנים.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

אילו חומרי מילוי ניתן להזריק לפנים?

החומרים העיקריים שבהם משתמשת הרפואה האסתטית להחלקת קמטים בהזרקה הם סיליקון, בוטוקס, חומצה היאלרונית, רדיאס ושומן עצמי (כלומר של המטופל או המטופלת). בנוסף ישנו סוג ספציפי של טיפול העלמת קמטים שנקרא מזותרפיה רפואית, וגם הוא מבוסס על הזרקות (של ויטמינים וחומרי הזנה חיוניים אחרים לפנים).

החלקת קמטים עם סיליקון

חלק מהרופאים הפלסטיים אמנם מסתייגים מהזרקת סיליקון להחלקת קמטים, אבל משרד הבריאות מאשר להיעזר בחומר זה על נגזרותיו השונות, וכשעוברים את הטיפול במרפאה איכותית שמקפידה על שימוש בסיליקון רפואי מובחר, הטיפול לא רק אפקטיבי מאוד אלא גם בטוח לחלוטין.

סיליקון רפואי מצליח להעלים קמטים מעל השפה העליונה, בצדי הפה וכן בין הגבות ובמצח. כדאי לדעת שהסיליקון אינו חומר מילוי אלא משיג את התוצאה הרצויה, החלקת קמטים, בדרך אחרת: הוא מעודד את הגוף לייצר קולגן סביב המקומות אליהם הוזרק, והקולגן הוא זה שממלא את החריצים בפנים ובכך משפר את המראה שלהם.

הטיפול עצמו נמשך זמן קצר למדי, וגם החזרה לשגרה למעשה מידית. בדרך כלל יש צורך במספר טיפולים כשבין הזרקת סיליקון אחת לשניה ממתינים כחודש, כדי שתיווצר מעטפת הקולגן המבוקשת ובמפגש הבא הרופא יוכל לדעת בדיוק איפה הכי כדאי להזריק. השינוי מתחיל לבוא לידי ביטוי אחרי 2-3 מפגשים, ובסופו של תהליך מושגת החלקת קמטים משמעותית ומרשימה שמחזיקה מעמד זמן רב יחסית (בחלק מהמקרים גם 5 שנים!)

זריקות בוטוקס לטשטוש קמטים

בוטוקס הוא אחד החומרים הפופולריים ביותר במסגרת הרפואה האסתטית, ולא רק לצורך טשטוש קמטים (כך למשל ניתן לבצע הרמת עפעפיים בבוטוקס).

הקמטים שעבורם מתאימות הזרקות בוטוקס הם בשליש העליון של הפנים – במצח, בין העיניים ובצדי העיניים לכוון הרקות. התוצאות הרצויות מושגות בזכות היכולת של הבוטוקס לשתק שרירים שמתאפיינים בפעילות יתר ועל כן מייצרים קמטי הבעה, הטיפול קצר מאוד, נטול תופעות לוואי והתוצאות באות לידי ביטוי תוך מספר ימים, אולם מצד שני הן נשמרות לפרק זמן של כ-4 חודשים בלבד, ולאחר מכן יש לעבור הזרקת בוטוקס חדשה אם רוצים לשמר את המראה הצעיר והמחמיא.

מילוי קמטים בחומצה היאלרונית

טיפול פופולרי אחר הוא מילוי קמטים בחומצה היאלרונית, חומר שהגוף מייצר באופן טבעי אבל עם השנים הכמות שלו פוחתת, וזוהי אחת הסיבות להפיכת הפנים לפחות ופחות חלקים.

הזרקת חומצה היאלרונית מומלצת במקרים שבהם רוצים לטשטש קמטים בחלק התחתון של הפנים (צדי האף והפה, בין השפתיים לסנטר). ניתן להיעזר בחומר זה גם כשהמטרה היא מילוי לחיים שקועות או השקעים שנוצרים עם השנים מתחת לעיניים או לטובת עיבוי שפתיים.

כדאי לדעת שישנו מבחר רחב מאוד של חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלרונית, ועל כן חשוב להגיע לרופא בעל ניסיון בביצוע סוג זה של טיפולי החלקת קמטים – שיידע לבחור את החומר המתאים לכם ביותר, במינון המדויק עבורכם וכמובן יבצע את ההזרקה במיומנות גבוהה. בין החומרים ניתן לציין את רסטילן ויטל, רסטילן ליפ (שמיועד לשפתיים), רסטילן פרלן (שמתאים לטשטוש קמטים יחסית עמוקים), רסטילן טאץ' (להחלקת קמטוטים), מקרולן (למילוי אזורים שמתאפיינים בא-סימטריה או הצטלקות), ג'ובאדרם ואת מוצרי סטילאג' (קבוצת חומרי מילוי שכולל גם נוגדי חמצון, וניתן לבחור ביניהם את החומר המתאים ביותר בהתאם לעומק הקמטים).

הזרקת חומצה היאלרונית להעלמת קמטים הינה טיפול לא פולשני שאינו פוגע בשגרה. תוצאותיו באות לידי ביטוי באופן כמעט מידי, ומחזיקות מעמד עד שנה.

החלקת קמטים לגברים ברדיאס

לגברים שמבקשים לעבור מילוי קמטים בהזרקה החומר המתאים ביותר הוא רדיאס (שבחלק מהמקרים מספק גם לנשים החלקת קמטים אפקטיבית).

הרדיאס מבוסס על סידן ומגיע בצורת ג'ל שכולל כדוריות זעירות. היתרון העיקרי של זריקת רדיאס היא היכולת של החומר לחדור גם עור עבה יחסית, כפי שיש לגברים, ובכל מקרה יש לטיפול שתי השפעות שביחד יוצרות שינוי משמעותי: ראשית, הכדוריות נספגות ברקמות העור הרלוונטיות בפנים ומחזירות להן נפח שאבד, ושנית, הרדיאס מעודד את הגוף להגביר את ייצור הקולגן, וחלבון זה תורם להתחדשות עור הפנים.

החלקת קמטים עם זריקות רדיאס מתאימה לקמטי החיוך והמריונטה, וגם הדגשת קו לסת ניתן לבצע עם חומר זה. הטיפול נמשך זמן קצר, לא פוגע בשגרה ומוביל להצערת פנים של ממש. השינוי נשמר לפרק זמן של עד שנתיים.

הזרקת שומן עצמי לטשטוש קמטים

החלקת קמטים ע"י הזרקת שומן עצמי מציעה מספר יתרונות משמעותיים, ובעיקר הצערת פנים כללית אפקטיבית מאוד (שכן ביחד עם תאי השומן ישנם גם תאי גזע, שחשובים מאוד להתחדשות העור).

בנוסף הזרקת שומן עצמי היא זולה יחסית (אין צורך לקנות חומר מילוי), יתרון חשוב במיוחד לטיפולים רחבי היקף, ועוד כדאי לקחת בחשבון שהסיכוי שהחומר יידחה ע"י הגוף אפסי, שהרי השומן העצמי נלקח מהמטופלים עצמם.

הטיפול עצמו נמשך זמן רב יותר ביחס להזרקות חומרים אחרים, וזאת עקב הצורך לשאוב תחילה את השומן (בדרך כלל מהירכיים, הישבן, המותניים או הבטן התחתונה), ולאחר מכן להעביר אותו תהליך מיוחד להפיכתו לעוד יותר אפקטיבי לצורך טשטוש קמטים. יחד עם זאת גם כך לא מדובר בתהליך ארוך מאוד שמחייב תקופת החלמה ממושכת. תופעות הלוואי העיקריות הן שטפי דם נקודתיים באזור שממנו נשאב השומן וכאב קל במקום אליו הוא הוזרק. לעתים ימליץ הרופא המטפל על 2-3 הזרקות שומן עצמי, והתוצאות עשויות להחזיק מעמד עד 5 שנים.

אגב, ישנו עוד טיפול הצערת פנים חדשני אחר המבוסס על לקיחת חומרים בעלי ערך מגופם של המטופלים – פלזמה בוסטר.

איך תדעו בוודאות שבחרתם את הטיפול המתאים לכם ביותר?

המגוון הרחב של השיטות להחלקת קמטים ע"י הזרקה והרגישות הגבוהה של אזור הפנים מחייבים בחירה מושכלת גם של החומר שיוזרק אליהם וגם של הרופא שיבצע את ההזרקה.

צוות המומחים של המקור לאסתטיות פנים כבר סייע למטופלים רבים לעבור את ההזרקות האידיאליות עבורם, וישמח להעמיד גם לרשותכם את הניסיון הרב שצבר ואת הידע המקצועי רחב ההיקף. הייעוץ הינו ללא תשלום ובלי כל מחויבות מצדכם.