title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים
מילוי קמטים ע"י זריקת חומצה היאלרונית להצערה והחלקה של עור פנים - באילו מקרים כדאי להשתמש בחומצה? כיצד מתבצעת הזרקה? תופעות לוואי, סיבוכים ויתונות השיטה על פני בוטוקס והזרקת סיליקון
חלקה והצערת פנים בעזרת זריקת סיליקון - כיצד סיליקון רפואי מעלים קמטים? באילו מקרים סיליקון לא מתאים? מהו משך הטיפול? כמה טיפולים יש לבצע? תופעות לוואי, סיבוכים ויתרונות על שיטות אחרות
הרמת עפעפיים ע"י זריקת בוטוקס - כיצד מתבצע הטיפול? משך טיפול וכמה זמן בוטוקס מחזיק מעמד עד לטיפול הבא? יתרונות הטיפול ביחס לטיפולים תחליפיים
בוטוקס להצערת עור פנים והחלקת קמטים באזור העיניים והמצח בפנים - משך הטיפול, איך זה עובד, תוך כמה זמן רואים תוצאות וכמה זמן זריקת בוטוקס מחזיקה מעמד. יתרונות וסיבוחים אפשרים ביחס לשיטות הזרקה אחרות.
זריקות סידן לימוי קמטים המוכרים בזריקות רדיאס - למה זריקות רדיאס הן האופציה המומלצת לגברים? באילו מקרים הזרקות סידן לפנים פחות מתאימות? איך משפיע הרדיאס על עור הפנים שלנו וכמה זמן זה מחזיק מעמד?
שיטות מומלצות למילוי לחיים שקועות בעזרת הזרקת חומצה היאלרונית, החדרת שתלי סיליקון או הזרקת סידן / רדיאס לחיים מלאות משדרות חיוניות ונתפשות כשמחות, ועצמות לחיים גבוהות ובולטות מעניקות מראה צעיר

מילוי קמטים בפנים עם שומן עצמי הוא אחד הטיפולים המוצעים למי שרוצה ליהנות מעור פנים חלק ומוצק יותר, ומראה נחשק באופן כללי.

בעזרת השומן שנלקח מגופם של המטופלים, ניתן לבצע מילוי לחיים שקועות, מילוי שקעים מתחת לעיניים, החלקת קמטים באזור רקות, הדגשת קו לסת ובאופן כללי למלא חריצים וקמטים כולל כאלה שהם עמוקים יחסית.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

היתרונות של הזרקת שומן עצמי לפנים

להזרקת שומן עצמי להצערת פנים ישנם מספר יתרונות על גבי שיטות אחרות של מילוי קמטים:

* חומר המילוי נלקח מהמטופל/ת, ועל כן הסיכון שהגוף ידחה אותו אפסי (בניגוד למילוי קמטים בחומצה היאלרונית או הזרקת סיליקון למילוי קמטים, שבהם הגוף עלול לפתח תגובת נגד לחומר שהוחדר אליו).

* הרקמות השומניות בהן משתמשים למילוי הקמטים כוללות גם תאי גזע, ואלה תורמים להתחדשות עור הפנים באופן כללי.

* התוצאות נשמרות לטווח ארוך יותר ביחס להזרקת חומצה היאלרונית לפנים.

* כשנדרשת כמות גדולה יחסית של חומר מילוי, אופציה זו זולה יותר ביחס לזריקות חומצה היאלרונית (שהרי החומר נלקח מגופם של המטופלים ואין צורך לשלם על כך).

* הצערת פנים משמעותית – ובפרט אם בוחרים ברופא מיומן ומנוסה.

החיסרון העיקרי של מילוי קמטים בפנים בשומן עצמי הוא שמדובר בתהליך מורכב יותר, שכן נדרשת שאיבת שומן מאזור אחר בגוף. יחד עם זאת חשוב לציין שהזרקת השומן עצמה היא טיפול פשוט שאינו כרוך בהחלמה ממושכת.

כיצד מתבצע מילוי קמטים בשומן עצמי?

מילוי קמטים בפנים עם שומן עצמי מתבצע בשני שלבים:

בשלב הראשון שואב הרופא שומן מאזור בגוף שיש בו שומן מיותר. בדרך כלל מדובר במותניים, בירכיים, בישבן או בבטן התחתונה. השאיבה מתבצעת בהרדמה מלאה, נמשכת כשעתיים ולאחריה נשארים המטופלים באשפוז למשך מספר שעות למטרת השגחה. תופעות הלוואי העיקריות בעקבות שאיבת השומן הן תחושת אי נוחות ושטפי דם מקומיים, ולרוב הן נעלמות מעצמן תוך מספר ימים.

השומן שנשאב מהגוף עובר טיפול מיוחד כדי להפריד ממנו נוזלים שונים וחומרים אחרים שעלולים למנוע קליטה מיטבית בפנים ולהפוך את מילוי הקמטים לפחות אפקטיבי.

השלב השני, הזרקת השומן לפנים, מתבצע בהרדמה מקומית (לעתים בתוספת טשטוש קל), נמשך זמן קצר ומיד לאחריו ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה כשהמגבלה היחידה היא הימנעות מפעילות מאומצת במשך מספר ימים.

לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים תופעות לוואי אפשריות הן תחושת אי נוחות, כאב קל ושטפי דם נקודתיים.

דגשים חשובים

חלק מהשומן העצמי שמוזרק לפנים נספג בהם עם הזמן ובעצם לא בא לידי ביטוי במראה הלחיים, הסנטר, האזור שמתחת לעיניים ושאר חלקי הפנים שבהם מתבצע הטיפול.

בדרך כלל בטווח של שנה תישאר בפנים כמות של בין שליש למחצית השומן העצמי, ועל כן מוזרקת כמות גדולה יחסית של שומן כדי להבטיח תוצאות איכותיות גם לטווח הארוך.

יחד עם זאת חשוב להימנע מהזרקת יתר של שומן עצמי, כדי לא ליצור נפיחות מופרזת. במקרים רבים ההמלצה היא לבצע 2-3 הזרקות שומן לפנים בהפרש של כחודש בין טיפול לטיפול וכך להבטיח קליטה אופטימלית ושינוי אפקטיבי במיוחד שמחזיק מעמד לעד 5 שנים (וגם לאחר מכן ישנו כמובן הבדל בין מי שעבר מילוי קמטים עם שומן עצמי לבין מי שלא).

סיבוכים אפשריים בעקבות הזרקות שומן למילוי קמטים

לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים סיכונים אפשריים הם דימום נרחב, זיהום, התפרצות של הרפס,  היעדר תחושה או תחושת יתר באזור מסוים, א-סימטריה בפנים וכן היווצרות של גושים באזור המטופל.

ככל שהרופא שמבצע את הטיפול מיומן ומנוסה יותר, כך הסיכון מצטמצם ובכל מקרה מדובר בסיבוכים נדירים.

איך לבחור בחוכמה את הרופא?

מילוי קמטים עם שומן עצמי הוא הליך מורכב יחסית שכולל גם שאיבת שומן, ובנוסף מחייב טביעת עין מדויקת כדי להעניק לפנים מראה טבעי ומחמיא במיוחד.

בהתאם מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים בתחום ולהיעזר בהם כדי להגיע לרופא המתאים ביותר עבורכם.