title
לחצו להתקשרות:


מילוי שפתיים - עיבוי שפתיים

שפתיים מלאות נתפשות כעסיסיות ומשדרות חיוניות, בריאות וגם חושניות. בהתאם עיבוי שפתיים דקיקות הוא אחד הטיפולים המקובלים בימינו, כשהדרכים העיקריות להשגת המראה הנחשק לשפתיים הן הזרקת סיליקון, חומצה היאלרונית או קולגן. בחלק מהמקרים מתבצע מילוי שפתיים כחלק מטיפול הצערת פנים כללי (כלומר כזה שכולל גם החלקת קמטים, הרמת גבות, הדגשת עצמות לחיים, מיצוק עור רפוי וכו') ובחלק מהמקרים מדובר על טיפול שמתמקד אך ורק בשפתיים.

בכל מקרה חשוב לעבור את עיבוי השפתיים אצל רופא מיומן, ובפרט חשובה טביעת עין מדויקת וחוש אסתטי מפותח כך שתתקבלנה תוצאות טבעיות שמתאימות למבנה הפנים של המטופלת.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

באילו מקרים מומלץ לבצע מילוי שפתיים?

עיצוב שפתיים הוא פתרון מתאים לנשים שסובלות מאחת התופעות הבאות:

* שפתיים א-סימטריות

* שפתיים דקות מדי

* שפתיים קטנות וחסרות נוכחות וברק

* שפתיים שהגבול שלהן לא מובהק

חשוב להדגיש שעיבוי שפתיים מתאים הן לנשים מבוגרות יחסית, שאצלן הסיבה למראה הלא מחמיא של השפתיים היא הידלדלות של הרקמה השומנית בשפתיים, והן לנשים צעירות שאצלן מדובר במבנה מולד.

מתי לא כדאי לבצע עיבוי שפתיים?

מילוי שפתיים מיועד כאמור לא רק לנשים מבוגרות אלא גם לצעירות יחסית, אבל לא מומלץ לעבור טיפול שכזה לפני גיל 18. הסיבה לכך היא שהשפתיים, כמו רוב המרכיבים בפנים, ממשיכות להתעצב עד לגיל זה פחות או יותר, כך שברוב המקרים תוצאות עיבוי שפתיים מוקדם מדי עלולות להשתנות ולא תמיד לטובה.

עבור נשים שמתאפיינות בנטייה מוגברת לדימום או שסובלות מהרפס בפנים, נדרשת היערכות מיוחדת לקראת הטיפול.

כמה זמן נמשך טיפול מילוי שפתיים?

עיבוי שפתיים בשיטות השונות נמשך זמן קצר (כחצי שעה) ומבוצע ברוב המקרים בהרדמה מקומית. זהו טיפול לא פולשני שנחשב קל יחסית, אולם חשובה מאוד רמת המיומנות והדיוק של הרופא המבצע את העיצוב מחדש של השפתיים, שכן מדובר באיבר בולט במרכז הפנים שמושך תשומת לב רבה.

עיבוי שפתיים בחומצה היאלרונית

חומצה היאלרונית היא חומר שנמצא ברקמות חיבור בגוף האדם באופן טבעי, ותפקידיה, בין השאר, הם להעניק נפח בריא לרקמות ולשמור על רמת לחות תקינה בתוכן.

עם השנים פוחתת כמות החומצה ההיאלרונית בגופנו, והתוצאה היא הצטמקות רקמות ועור שנראה יבש ועייף. הזרקת חומצה היאלרונית לשפתיים מחזירה להן את הנפח שאבד ומעצבת אותן מחדש בצורה מחמיאה יותר.

היתרונות העיקריים של מילוי שפתיים בחומצה היאלרונית הם הפשטות של הטיפול – הוא נמשך זמן קצר מאוד, ניתן לבצע אותו בהרדמה מקומית בלבד ואין כמעט תופעות לוואי (פרט לכאב קל או אדמומיות שחולפת מעצמה). הסיכון לדחיית החומר ע"י הגוף ולהיווצרות זיהום, דלקת או תגובה אלרגית נמוך מאוד, ובנוסף התוצאות של עיבוי שפתיים עם חומצה היאלרונית באות לידי ביטוי תוך זמן קצר.

החיסרון העיקרי של שיטה זו הוא שהתוצאות מחזיקות מעמד למשך כשנה בלבד.

מילוי שפתיים בקולגן

לקולגן תפקיד מפתח באופן כללי בתחום של טיפולי הצערת פנים – זהו החלבון שמעניק לעור שלנו מראה הדוק, מתוח, בריא וחיוני. בהתאם, טיפולים שמטרתם מיצוק עור פנים רפוי או החלקת קמטים מבוססים על עידוד הגוף לייצר כמות גדולה של קולגן חדש.

מילוי שפתיים בקולגן דומה למילוי השפתיים עם חומצה היאלרונית: אמנם מדובר בחומר שונה כמובן, אולם גם לאחר הזרקת קולגן לשפתיים התוצאות באות לידי ביטוי תוך זמן קצר ומחזיקות מעמד כשנה. גם מבחינת תופעות הלוואי והעובדה שמדובר בטיפול פשוט וקל יחסית ישנו דמיון בין עיצוב שפתיים עם קולגן לבין עיצוב שפתיים עם חומצה היאלרונית.

ההבדל העיקרי הוא שהסיכוי שהגוף ידחה את הקולגן מעט גבוה יותר, אולם גם כך ברוב המקרים סיבוך זה אינו מתרחש בפועל.

עיצוב שפתיים עם סיליקון רפואי

מילוי שפתיים עם סיליקון רפואי הוא שיטה שונה מהותית משתי השיטות הנ"ל – וההבדל העיקרי הוא שהתוצאות של עיבוי שפתיים בסיליקון נשמרות לטווח ארוך במיוחד (בניגוד לקולגן ולחומצה ההיאלרונית, סיליקון רפואי אינו נספג בגוף, ולכן הנפח החדש והמרשים של השפתיים נשאר קבוע).

מאחר שהסיליקון משפיע כאמור לטווח הארוך, מומלצת הדרגתיות – כלומר לבצע מספר הזרקות סיליקון לשפתיים, עם מרווח של כחודש בין מפגש למפגש, ובנוסף להקפיד שבכל זריקה כמות החומר תהיה צנועה. שיטה זו נקראת מיקרו-טיפות (Micro Drops) והיא מאפשרת לרופא המטפל שליטה מרבית בתוצאות התהליך.

לאחר זריקת סיליקון למילוי שפתיים תופעות לוואי אפשריות הן נפיחות, שטפי דם וכאב – כולן חולפות תוך עד 7 ימים. הסיבוכים שעלולים להתרחש הם א-סימטריה או היווצרות גושים בשפתיים עקב כמות גדולה מדי של סיליקון בנקודה מסוימת. ביצוע הדרגתי וזהיר מצמצם למינימום את הסיכון הנ"ל.

באופן טבעי המראה הסופי של השפתיים מתקבל בסוף התהליך, אם כי גם לאחר חלק מההזרקות ניתן להבחין בשינוי משמעותי.

איך תבחרי את השיטה המתאימה לך ביותר?

כדי להגיע למראה מחמיא במיוחד לשפתיים ולפנים באופן כללי, חשוב לבחור בחוכמה את השיטה שבה יתבצע מילוי השפתיים ואת הרופא המטפל. לשם כך מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים ומנוסים בתחום, וכך גם את תוכלי ליהנות משפתיים מלאות שיוצרות הרמוניה מושלמת עם הפנים.