title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים

מתיחת פנים עם חוטים

בעבר אולי עור פנים מבוגר ושמוט זוהה עם חוכמה וכבוד, אבל כיום רוב בני האדם בגיל מסוים היו שמחים להיראות צעירים יותר – כך שאין פלא כי ישנו ביקוש נרחב לשיטות שונות שתכליתן הצערת פנים או מיצוק עור הפנים. גם מתיחת פנים זוכה לפופולריות רבה ולצד הניתוח המורכב יחסית ישנה גם האופציה של הרמת פנים בחוטים.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

כיצד מתבצעת מתיחת פנים ע"י חוטים?

אחת הסיבות למראה פנים מוארך ומותש היא אובדן הטונוס והתארכותן של רצועות חיבור, וכתוצאה מכך צניחה של רקמות שומן סביב קמטי הבעה שונים (בצידי הפה, בסנטר, מתחת לסנטר, מעל לגבות ועוד).

במסגרת מתיחת פנים באמצעות חוטים מוחדרים חוטים נספגים מיוחדים אל מתחת לעור, בנקודות מדויקות בהתאם לאזור שאותו רוצים להרים. החוטים נאחזים ברקמות ומושכים אותן כלפי מעלה. אימפקט נוסף של הרמת פנים באמצעות חוטים הוא עידוד הגוף לייצר קולגן ואלסטין חדשים ברקמות הרלוונטיות, והתוצאה: מיצוק פנים והחלקת קמטים וקמטוטים.

מתיחת פנים בעזרת חוטים מתבצעת באלחוש מקומי. עוד חשוב להדגיש שעם הזמן החוטים נמסים מעצמם ואילו הרקמות בפנים ממשיכות להתחדש בזכות הקולגן והאלסטין, כך שמדובר בשיטה אפקטיבית של מתיחת פנים ללא ניתוח ואין פלא שהיא מעוררת עניין רב וזוכה לביקוש נרחב.

ניתן לבצע הצערת פנים בעזרת חוטים במספר אזורים גם יחד או להתמקד בחלק ספציפי של הפנים: החדרת חוטים מכיוון הרקה מאפשרת הרמת לחיים, אופציה אחרת היא הרמת לסת ויצירת קו לסת חד ומדויק (באמצעות חוטים המוחדרים באזור האוזניים) ועוד שני אזורים שעבורם הביקוש גבוה במיוחד הוא הגבות והצוואר.

הרמת גבות עם חוטים

הרמת גבות בעזרת חוטים מאפשרת לרופא המטפל להבטיח סימטריה מדויקת בין הגבות. בחלק מהמקרים ניתן לבצע במקביל להרמת הגבות גם הרמת עפעפיים עם בוטוקס או בניתוח כדי להעניק לאזור העיניים כולו מראה צעיר יותר ורענן יותר. (ראו גם כל השיטת להרמת גבות)

מתיחת צוואר באמצעות חוטים

צוואר שסובל ממראה מבוגר הינו אזור מאתגר במיוחד עבור הרפואה האסתטית, בעיקר עקב העור העבה יחסית והיעדר הגמישות בו.

בהתאם ניתוח מתיחת צוואר עלול להתגלות כהליך כירורגי מורכב למדי. האלטרנטיבה העיקרית: מתיחת צוואר עם חוטים – פעולה שנמשכת כחצי שעה, באלחוש מקומי, ושמובילה לשיפור של ממש מבחינת מראה הצוואר.

למי מתאימה הרמת פנים בעזרת חוטים?

הרמת פנים ע"י חוטים מתאימה בעיקר למטופלים צעירים יחסית – בני ובנות 40-50 או מעט יותר – שלא זקוקים למתיחה משמעותית אלא לחיזוק מתון של רקמות הפנים שצנחו.

הצערת פנים ללא ניתוח בעזרת חוטים מתאימה גם למי שחושש מפני הליך כירורגי או שאינו מורשה לעבור אותו (למשל עקב מחלות רקע כמו לחץ דם גבוה או סוכרת, נטילת תרופות מדללות דם ועוד).

באילו מקרים הצערת פנים ע"י חוטים פחות אפקטיבית?

עבור בעלי ובעלות עור פנים נפול במיוחד, מקומט מאוד או מרוקן ביותר, מתיחת פנים בחוטים לא מספקת מענה מושלם.

במקרים אלה ימליץ בדרך כלל הרופא על שילוב בין הצערת פנים עם חוטים לבין זריקות בוטוקס בשליש העליון של הפנים, מילוי לחיים מרוקנות (למשל עם חומצה היאלרונית) או הליכים אחרים בהתאם למצב הספציפי של עור הפנים.

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות הרמת פנים בחוטים ללא ניתוח?

קשה להעריך מראש לכמה זמן יחזיקו מעמד תוצאות מתיחת פנים ללא ניתוח אלא עם חוטים. באופן עקרוני מדובר על טווח שבין שנה וחצי לשלוש שנים, כשישנם הבדלים בין המטופלים בהתאם למצב עור הפנים לפני הטיפול ולאורח החיים (ובפרט הרגלי התזונה, מידת החשיפה של הפנים לשמש ועוד).

לאחר שהאימפקט של מתיחת פנים עם חוטים מתחיל להתפוגג, ניתן לחזור על הטיפול – וליהנות מתוצאות עוד יותר מרשימות.

הצערת פנים בחוטים – תופעות לוואי אפשריות והחלמה

בכל טיפול שמטרתו הצערת פנים תופעות לוואי הן חלק בלתי נפרד, וכך הדבר גם במקרה של הרמת פנים עם חוטים (בין אם בוצעה מתיחת גבות, מתיחת לחיים עם חוטים, מתיחת סנטר, הצערת צוואר עם חוטים וכו').

תופעת לוואי אפשרית אחת היא שטפי דם, שלרוב יחלפו מעצמם תוך 3-4 ימים. בחלק מהמקרים עלול להיווצר זיהום, שניתן לטפל בו באמצעות אנטיביוטיקה. כאבים מומלץ לפוגג בעזרת משככי כאבים, וכמו כן ייתכנו שינויי תחושה, נפיחויות ובצקות – כולם זמניים (עד שבועיים-שלושה).

לאחר מתיחת פנים החלמה מהירה היא יתרון משמעותי, וכך הדבר כשמדובר בטיפול בעזרת חוטים.

אין צורך באשפוז, ולמעשה כמעט מיד לאחר החדרת החוטים לנקודות שנקבעו מראש ע"י הרופא המנתח משוחררים המטופלים לביתם.

ב-3-4 הימים הראשונים יש להימנע משפשוף של עור הפנים, חפיפה וגילוח, וכן מומלץ לשכב עם ראש מורם במהלך ימים אלה.

במשך שבועיים שלושה רצוי להימנע מתנועות חדות מדי, לעיסה חזקה או חיוכים רחבים במיוחד. לפעילות גופנית מלאה ניתן לחזור כ-4 שבועות לאחר החדרת החוטים.

באילו חוטים משתמשים להרמת פנים?

ישנם מספר סוגי חוטים המשמשים לביצוע מתיחת פנים ללא ניתוח.

שני הסוגים העיקריים נקראים חוטי אפטוס (Aptos) שמקורם בשיטה שפותחה ברוסיה, וחוטי סילואט סופט (Silhouette Soft) תוצרת צרפת.

בכל מקרה מדובר בחוטים נמסים מעצמם בפנים (תוך מספר חודשים) שעשויים פוליפרופילן, שהינו חומר בטוח לחלוטין ובהתאם הצערת פנים עם חוטים מאושרת ע"י ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה"ב) וע"י ה-EC (הגוף שאחראי על תחום הטיפולים הרפואיים במסגרת האיחוד האירופי). גם משרד הבריאות הישראלי מאשר ביצוע מתיחת פנים ע"י חוטי מזו (Meso Threads) – שם אחר לאותם חוטים, כשלעתים ניתן להיתקל גם בשם חוט קולגני (מלשון collagen, וזאת מפני שהחוטים מעודדים כאמור ייצור קולגן וכך תורמים למיצוק עור הפנים).

היתרונות של מתיחת פנים עם חוטים

להצערת פנים באמצעות מזו חוטים – באמצעות מתיחת לחיים, מתיחת לסת, הרמת גבות ו/או מתיחת צוואר – מספר יתרונות משמעותיים על פני האופציה הכירורגית:

* טיפול קצר – בדרך כלל טיפול הצערת פנים ע"י חוטים נמשך כ-30 עד 45 דקות, כולל ההמתנה עד שהאלחוש המקומי יתחיל להשפיע.

* תוצאות מידיות – הרמת פנים עם חוטים מתחילה לבוא לידי ביטוי מיד אחרי הטיפול בזכות אפקט ההרמה של אותם מזו חוטים.

* תוצאות טבעיות – חוט קולגני מגביר את ייצור הקולגן והאלסטין, שיוצרים מראה טבעי ומחמיא לעור הפנים.

* החלמה מהירה – שכן מדובר בהליך שאינו כירורגי.

* אין צלקות – מאותה סיבה, שזהו לא הליך כירורגי.

* פחות תופעות לוואי וסיבוכים.

על-מנת למצות את כל היתרונות של מתיחת פנים בעזרת חוטים ולהבטיח מראה צעיר, רענן ומרשים חשוב לבחור רופא מנוסה בסוג זה של טיפולים. מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים שיעזרו לכם להגיע למרפאה המתאימה לכם ביותר בהתאם למצב עור הפנים שלכם ולמאפיינים ספציפיים אחרים.