title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים

ניתוח להרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים הפכה בשנים האחרונות לאחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים, בין אם כחלק ממהלך כולל של מתיחת פנים ובין אם כשהמטרה היא "רק" הרמתם של עפעפיים שמוטים, שיוצרים מראה עייף ומבוגר מאוד ולעתים גם מגבילים את שדה הראיה (שכן הם מכסים חלק מהעיניים).

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

באילו מקרים כדאי לבצע ניתוח הרמת עפעפיים?

צניחת העפעפיים מתרחשת אצל רבים מאיתנו כשאנחנו מתבגרים, וזאת משלוש סיבות: האחת, עם השנים מצטברים על העפעפיים וגם מתחתם עודפי שומן; השנייה, השרירים שמפעילים את קפלי העור שמגנים על העיניים נחלשים; והסיבה השלישית היא שעור העפעפיים עצמו מאבד גמישות.

כתוצאה מכל אלה מתרופפים ונשמטים העפעפיים, ונוצרות שקיות מתחת לעיניים (שקיות כבדות שיוצרות מראה מותש ואף זקן). העפעפיים העליונים הופכים נפוחים ועל כן גם הם נראים כמו שקים ועוד תוצאה לא אסתטית היא חשיפה של החלק הלבן של העין עקב צניחת העפעפיים התחתונים.

הפגיעה האסתטית והגבלת שדה הראייה שלנו מצדיקים חיפוש שיטה להרמת העפעפיים, וברך כלל כשמחפשים שיטה לביצוע הרמת עפעפיים ניתוח הוא האופציה הראשונה שנשקלת.

חשוב להדגיש כי לא חובה להרים את כל העפעפיים – בכל ניתוח מטופלים רק העפעפיים השמוטים, כשבעיקרון ניתן לבצע ניתוח להרמת עפעפיים תחתונים (או רק אחד מהם), ניתוח להרמת עפעפיים עליונים (או רק אחד מהם) או ניתוח משולב להרמת כל העפעפיים.

כיצד מתבצעת הרמת עפעפיים תחתונים בניתוח?

אם הבעיה היא רקמות עור עודפות על העפעפיים התחתונים, יבצע הרופא המנתח חתך צמוד לקו הריסים ודרכו יסיר את העור העודף.

אם הבעיה היא כיסי שומן בולטים בעפעפיים התחתונים, הם יוסרו דרך החלק הפנימי של העפעף ולא יבוצע חתך בעור.

כיצד מתבצעת הרמת עפעפיים עליונים בניתוח?

במסגרת ניתוח הרמת עפעפיים עליונים מתבצע חתך בקפל האנטומי שנמצא מעל לעין. דרך חתך זה מוסרים עודפי העור, ואם ישנו שומן מיותר הוא יוסר גם כן דרך אותו חתך (כשכמות השומן שמוסרת היא מתונה, על מנת לא ליצור מראה שקוע לעפעף העליון).

בחלק מהמקרים תשולב בהרמת העפעפיים גם הרמת גבות. אם מדובר בצניחה קלה של הגבה, ניתן להרים גם אותה דרך החתך הנ"ל. במקרים קשים יותר נדרש ניתוח הרמת גבות של ממש, והוא יתבצע עוד לפני הרמת העפעפיים.

כמה זמן אורך ניתוח להרמת עפעפיים?

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים נמשך כשעה וחצי ולעתים מעט יותר. ניתוח הרמת עפעפיים עליונים נמשך כ-45 דקות.

אם משולבת גם הרמת גבות בהליך הכירורגי, פרק הזמן הנדרש באופן טבעי מתארך.

הניתוח מתבצע ברוב המקרים בהרדמה מקומית עם טשטוש.

תופעות לוואי בעקבות הניתוח וההחלמה

אמנם כאמור ברוב המקרים כשנדרשת הרמת עפעפיים ניתוח הוא האופציה המקובלת, אבל חשוב לזכור שלכל הליך כירורגי עלולות להיות תופעות לוואי מסוימות, וכן כרוכים בו סיכונים.

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים תופעות לוואי אפשריות הן נפיחות סביב העין, כאבים קלים, שטפי דם מקומיים, אדמומיות וכן דמע או לחילופין יובש בעיניים.

הנחת רטיות קרות על העפעפיים המנותחים תרגיע את הכאב ותקל על הנפיחות ואי הנוחות, וישנה גם משחה מיוחדת לסיכוך האזור. במקרים של יובש בעין ניתן להיעזר בטיפות. התפרים יוסרו כשבוע לאחר הניתוח, אבל חזרה לשגרה כמעט מלאה (פרט לפעילות ספורטיבית או מאמצים אחרים) אפשרית ברוב המקרים כבר לאחר 3 ימים. יש להימנע משימוש בעדשות מגע במשך שבוע-שבועיים, וחשוב לא לחשוף את העפעפיים לשמש במשך כחודשיים-שלושה (הרופא המנתח מספק כמובן הנחיות מדויקות).

במקרים נדירים ייתכנו סיבוכים, כמו בכל ניתוח, וביניהם זיהום, אובדן תחושה בעפעפיים, עיניים מגורות ו/או יבשות, ראייה כפולה וצלקת בולטת.

מתי באות לידי ביטוי התוצאות של הניתוח?

עבור מי שעובר ניתוח הרמת עפעפיים החלמה מהירה יחסית היא רק שלב ראשון בדרך למראה הנחשק, והשלב השני הוא זה שבו תוצאות ההליך באות לידי ביטוי והפנים נהנות ממראה חיוני יותר וצעיר יותר.

בדרך כלל נדרשים כחודש עד חודשיים כדי שתוצאות הניתוח יבואו לידי ביטוי, והן מחזיקות מעמד למשך 5 עד 10 שנים (כשגם לאחר מכן ישנו כמובן הבדל בין מראה העיניים והפנים ללא ניתוח ועם ניתוח).

מאחר שאזור העיניים מתאפיין ברגישות גבוהה, הרי שהמיומנות של המנתח הפלסטי חשובה במיוחד וההליך כולו חייב להתבצע ברמת דיוק מקסימלית – הן על-מנת לא לגרום נזק לאזור והן על-מנת להבטיח מראה טבעי ומחמיא.

מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים ובעלי ידע נרחב בכל הקשור לניתוח הרמת עפעפיים, ובעזרתם להגיע לרופא המתאים לכם ביותר.