title
לחצו להתקשרות:


ניתוח למתיחת פנים

אמנם בימינו ישנן לא מעט שיטות של הצערת פנים ללא התערבות כירורגית, אבל גם כך ניתוח מתיחת פנים זוכה לביקוש נרחב – בעיקר בזכות העובדה שהוא אפקטיבי מאוד ויוצר מראה צעיר, קורן ומרשים.

סיבה נוספת היא שניתן לבחור בין ניתוח מלא לבין מיני מתיחת פנים. מיני מתיחה מתמקדת במחצית התחתונה של הפנים ומתאימה בעיקר לאנשים צעירים יחסית שרוצים להקדים תרופה למכה ולשמר את המראה שלהם עוד לפני שמתרחשת צניחה משמעותית של עור הפנים.

בכל מקרה חשוב מאוד לבחור כירורג פלסטי איכותי, שכן מתיחת פנים בניתוח או במיני ניתוח מחייבת מיומנות גבוהה ובפרט כשרוצים ליהנות מהמראה הכי מרשים שיש בזכות ההליך.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

למי מתאימה מתיחת פנים בניתוח?

כשרוצים לעבור מתיחת פנים ניתוח הוא כאמור אופציה אחת מתוך כמה אפשרויות (הרמת פנים בחוטים למשל,  מיצוק פנים בגלי רדיו או הצערת פנים לייזר ועוד). בהתאם, השלב הראשון הוא לוודא אם אכן ניתוח הוא האפשרות המתאימה ביותר עבורך.

ניתוחי מתיחת פנים מתאימים בעיקר למי שעור הפנים שלהם החל לצנוח או שכבר מתאפיין בצניחה משמעותית (ובהתאם למידת הצניחה, הבחירה בין מיני מתיחה למתיחה מלאה). בפרט נוטה להפוך נפול אזור הלחיים, דבר שיוצר מראה כבד, עייף ועגמומי. עוד השפעה של השנים שעוברות היא טשטוש קו הלסת. בחלק מהמקרים גם הצוואר הופך רפוי וניתן לשלב מתיחת צוואר בהליך הכירורגי.

חשוב להדגיש כי ניתוח הרמת פנים מספק מענה אפקטיבי לקמטים שהם תוצאה של רפיון שרירי הפנים שמובילה לצניחה של רקמות, אולם גם לאחריו עלולים להישאר קמטוטים עדינים בצידי הפה ועבורם נדרש טיפול נפרד. בנוסף, ניתוח הצערת פנים לא מעלים פיגמנטציה או כתמים שונים – במידת הצורך ניתן לבצע לפני הניתוח העלמת כתמים בפנים עם לייזר או פילינג.

חשיבות המפגש הראשון עם המנתח

עוד לפני הניתוח עצמו, נפגש הרופא המנתח עם המטופל/ת במטרה לבחון בקפידה את מצב הפנים ולתכנן בהתאם תוכנית טיפול מיטבית.

ראשית, ימליץ הפלסטיקאי על ההליך המתאים ביותר למטופל/ת – מתיחה מלאה, מיני מתיחה ואולי בכלל הצערת פנים בדרך אחרת.

בנוסף, אם יש בכך צורך, הוא יציע לכלול עוד טיפולים בדרך להצערת פנים משמעותית ומרשימה. בין האפשרויות כאמור מתיחת צוואר, הסרת פיגמנטציה בלייזר וכן מילוי קמטים בבוטוקס או בחומצה היאלרונית, הרמת עפעפיים, הרמת גבות ועוד.

במהלך מפגש זה גם מתבצע תיאום ציפיות: כשחולמים על הצערת פנים ניתוח כאמור יוצר שינוי משמעותי מאוד, אבל באופן טבעי אי אפשר להעלים לגמרי את סימני הגיל ולכן חשוב להבטיח ציפיות ריאליות כך שלא תיווצר עוגמת נפש לאחר הניתוח.

למי לא מתאים ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים אינו מתאים במקרים של מחלות רקע כרוניות, לאנשים שהם מעשנים כבדים (ובכל מקרה נדרשת הפסקה של 3 שבועות לפני הכניסה לחדר הניתוח) ולמי שנוטל תרופות מדללות דם.

כמו כן ישנם מקרים בהם טיפול נקודתי (למשל הרמת עפעפיים) יוביל לשינוי של ממש כך שאין הכרח לעבור ניתוח הצערת פנים – רופא בעל יושרה ימליץ במקרה כזה להמתין עם הניתוח המלא.

סיבוכים אפשריים

כשרוצים מתיחת פנים ניתוח הוא כאמור דרך אפקטיבית מאוד, אבל כמו כל הליך כירורגי עלולים להתרחש סיבוכים, וגם אם הם נדירים יחסית – ובפרט אם מדובר ברופא מנוסה ומיומן – חשוב להיות מודעים אליהם.

הסיבוכים האפשריים הם הצטלקות לא אסתטית, זיהום (שבו ניתן לטפל באמצעות אנטיביוטיקה), פגיעה עצבית (בעיקר באזור האוזן, שם מתבצעים החתכים), א-סימטריה (ובפרט אם הייתה כזו עוד לפני הניתוח) ונשירת שיער מאחורי האוזניים.

כיצד מתבצעת הרמת פנים בניתוח?

הן ניתוח מתיחת פנים מלאה והן מיני מתיחה (שכאמור מתמקדת בחלק התחתון של הפנים – לחיים, סנטר ובמידת הצורך גם צוואר) מתבצעים בהרדמה, מקומית או מלאה, ונמשכים בין שעתיים לשלוש וחצי שעות בהתאם להיקף המתיחה.

בתחילת הניתוח מבצע הרופא חתכים שונים ובעיקר סביב האוזניים. חתך קלאסי הוא מקו האוזן הקדמי אל מאחורי התנוך ומשם אל מאחורי האוזן מתחת לקו השיער. כשמתבצעת מיני מתיחה בדרך כלל יסתפק הרופא המנתח בחתך קטן יותר רק בחלקה הקדמי של האוזן, לעתים נדרש חתך גם מתחת לסנטר – ובכל מקרה זו אחת הסיבות העיקריות לחשיבות הבחירה המושכלת בפלסטיקאי מיומן, שישאיר צלקת קטנה ובלתי נראית ככל האפשר.

דרך החתכים ניתן לבצע הרמת פנים, כלומר החזרת הרקמות למקומן הטבעי, להסיר עור עודף ובמידת הצורך לבצע גם שאיבת שומן.

החלמה לאחר ניתוח מתיחת פנים

כשעוברים ניתוח מתיחת פנים החלמה בת מספר ימים היא חלק בלתי נפרד מהתהליך.

ברוב המקרים נדרש אשפוז ללילה, כדי לאפשר לצוות הרפואי לוודא שההליך הכירורגי עבר בשלום ושאין תופעות לוואי חריגות. כמו כן מושארים בפנים נקזים על מנת למנוע בצקות ובנוסף ישנה חבישה מיוחדת להקלת הלחץ. הן החבישה והן הנקזים מוסרים תוך 24 שעות לקראת השחרור הביתה, ואילו התפרים מסולקים מהפנים לאחר כ-5 ימים.

במשך כשבועיים לאחר ניתוח הצערת פנים יש לאפשר לגוף (ולנפש) מנוחה. מפעילות גופנית ומאמצים פיזיים יש להימנע במשך כחודש, ואילו רחצה וחפיפת הראש אפשריים אחרי יומיים-שלושה.

לאחר ניתוח הרמת פנים תופעות לוואי אפשריות עיקריות הן נפיחות (שברוב המקרים תחלוף מעצמה תוך מספר ימים עד שבוע), כאב (קל למדי), שטפי דם מקומיים והיעדר תחושה בפנים (שגם היא נעלמת מעצמה).

מתי רואים תוצאות וכמה זמן הן מחזיקות מעמד?

ההשפעה של ניתוח הרמת פנים מתחילה לבוא לידי ביטוי לאחר כ-3 שבועות, ומהתוצאה הסופית ניתן ליהנות לאחר עוד מספר שבועות (ישנם מקרים שבהם יש להתאזר בסבלנות גם זמן רב יותר, ובכל מקרה תהליך ההחלמה הוא אינדיבידואלי).

כשמבצעים מתיחת פנים ניתוח הוא האופציה שמבטיחה תוצאות לטווח הכי ארוך: ישנם הבדלים בין המנותחות והמנותחים השונים בהתאם לנקודת המוצא לפני ההליך, וכמובן שחשוב גם אורח החיים אחרי הניתוח (תזונה מאוזנת, הימנעות מחשיפת יתר לשמש, פעילות ספורטיבית וכו') – אבל ככלל השינוי בזכות ניתוח הצערת פנים מחזיק מעמד בין 5-7 ל-10-15 שנים, ובכל מקרה גם אחרי שהשנים מושכות מחדש את הפנים כלפי מטה עדיין ישנו הבדל בין מי שעבר ניתוח לבין מי שלא.

איך תמצאו את הרופא המתאים ביותר עבורכם?

המפתח להצלחת ניתוח מתיחת פנים הוא בחירה חכמה של הרופא המנתח.

בחירה חכמה מבטיחה ראשית כל שתעברו את ההליך המתאים לכם ביותר (הרמת פנים מלאה, מיני מתיחה, מתיחת צוואר, הצערת פנים בדרך אחרת), ושנית, שאם אכן יש צורך בניתוח הוא יתבצע באופן מקצועי עם מינימום תופעות לוואי ושיפור מקסימלי במראה הפנים ובחזות החיצונית באופן כללי.