title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים
הסרת שומות והעלמת נגעי עור ונקודות חן - כל השיטות לרבות הסרת שומות בלייזר, צריבה במחט חשמלית, העלמת נגעי עור בחנקן נוזלי, הסרת ליפומה באמצעות שאיבה. מדוע חשוב לפנות אל רופא עור מנוסה ומיומן?
החלקת קמטים בצוואר, מיצוק העור באזור והרמת האיבר משפרים משמעותית את מראה כל החלק העליון של הגוף - עכשיו אפשר לעשות זאת ללא ניתוח וללא כאב! טיפול חדשני בחוטים
אילו שיטות מומלצות כשהמטרה היא מילוי קמטים מסביב לעיניים? מהם היתרונות והחסרונות של חומרי המילוי השונים? איך תוכלו לבחור את הטיפול שהכי מתאים לכם?
אילו חומרי מילוי מתאימים להחלקת קמטים סביב הפה ובאזור השפתיים? כמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות בכל שיטה? מהם היתרונות והחסרונות של כל חומר? כל מה שצריך לדעת
מילוי קמטים ע"י זריקת חומצה היאלרונית להצערה והחלקה של עור פנים - באילו מקרים כדאי להשתמש בחומצה? כיצד מתבצעת הזרקה? תופעות לוואי, סיבוכים ויתונות השיטה על פני בוטוקס והזרקת סיליקון

סוגי פילינג קיימים לפנים

פילינג (Peeling) הוא אחת הדרכים הנפוצות המשמשות אותנו עבור הצערת עור פנים. ישנן שיטות פילינג רבות שלכולן מכנה משותף: קילוף שכבות עור חיצוניות שמייצר אפקט של מיצוק פנים ומקנה לנו מראה חיוני יותר וקורן יותר בזכות התחדשות העור לאחר שהוסרו ממנו שכבות עייפות או פגומות.

חלוקה מקובלת אחת של שיטות הפילינג היא עפ"י אופן הקילוף: פילינג כימי, פילינג ביולוגי, פילינג אנזימתי, פילינג מכני, פילינג בגלי רדיו או פילינג בלייזר (ישנו גם פילינג טבעי באמצעים ביתיים); וחלוקה שנייה היא בהתאם לעומק הקילוף, כשהאופציות הן פילינג שטחי (שמוגדר גם כקל או כעדין), פילינג חצי עמוק (בינוני) ופילינג עמוק.

לכל שיטת פילינג יתרונות וחסרונות וכך גם מבחינת עומק הפילינג המומלץ לכל מי שרוצה ליהנות מעור פנים בעל מראה צעיר ומושך. מומלץ להכיר את כל האפשרויות, ובמידת הצורך לבחור מתוכן בעזרת מומחים אובייקטיביים ומנוסים בתחום.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

פילינג כימי עמוק, בינוני או קל?

פילינג כימי לפנים מבוסס על תמיסה שמכילה חומרים דוגמת TCA (חומצה תלת כלורית – ועל כן לפעמים הטיפול נקרא גם פילינג חומצתי).

עומק הקילוף נקבע בהתאם לרמת הריכוז של החומצה – רמה של עד 20% מייצרת פילינג עדין, בין 20 ל-50% פירושו פילינג בינוני ואם ריכוז החומצה הנ"ל הוא מעל 50% זהו פילינג עמוק. אופציה נוספת של פילינג עמוק לפנים היא על בסיס חומצת פנול בריכוז של 10% ומעלה.

פילינג כימי קל הופך את עור הפנים לחלק יותר ומשפר את חילוף החומרים באזור ואת זרימת הדם והגעת החמצן אל המצח, הלחיים, הסנטר, הלסת וכו'. מומלץ לבצע טיפול שכזה מספר פעמים כדי להבטיח הצערת עור פנים משמעותית.

פילינג כימי חצי עמוק מקלף את העור עד לחלק העליון של הדרמיס (השכבה שמתחת לשכבה העליונה, שנקראת אפידרמיס). טיפול שכזה מצריך החלמה בת שבוע עד עשרה ימים שבמהלכם העור מתקלף ובמקומו נוצרת שכבת עור חדשה, חלקה יותר ומרשימה יותר.

פילינג עמוק מתבצע תחת הרדמה מקומית, שכן במהלכו נגרמת לעור הפנים כוויה (מדרגה שנייה). הקילוף מגיע עד לשכבות התחתונות של הדרמיס, מחייב אשפוז (למשך לילה עד יומיים-שלושה) וחבישה של הפנים במסכה מיוחדת. במשך כשבועיים העור נפוח ומגורה מאוד, וכמו כן חולפים מספר חודשים עד שהתוצאות הסופיות באות לידי ביטוי, כשבמהלך פרק זמן זה עור הפנים אדמדם ורגיש. מצד שני, באופן טבעי התוצאות אפקטיביות במיוחד ומושגת הצערת עור פנים משמעותית – כולל העלמת כתמים, טשטוש צלקות והחלקת קמטים – שגם מחזיקה מעמד זמן רב יותר ובמקרים מסוימים אף מהווה תחליף אפקטיבי לניתוח מתיחת פנים.

כשעוברים פילינג כימי תופעות לוואי אפשריות הן כאב (שעוצמתו מושפעת מעומק הקילוף), זיהום (בעיקר כשמדובר בפילינג עמוק או חצי עמוק) ופיגמנטציה – בדרך כלל לבעלי עור כהה מומלץ להיעזר בשיטות פילינג אחרות.

לאחר טיפול פילינג כימי החלמה נכונה כוללת מניעת חשיפת הפנים לשמש (במשך לפחות שבוע אם בוצע פילינג קל, חודש במקרה של פילינג בינוני וחצי שנה לאחר פילינג עמוק).

כשבוחרים באופציה השטחית, אפשר לבצע פילינג ביתי באמצעים כימיים. פילינג חצי עמוק לפנים ניתן לעבור במכון קוסמטיקה אם כי רצוי אצל רופא, ופילינג כימי עמוק שמבטיח הצערת פנים משמעותית מומלץ לבצע אך רק בידי רופא עור מיומן ומנוסה במיוחד. בנוסף חשוב לציין שפילינג כימי באמצעות פנול אינו מתאים למי שסובל/ת מבעיות לב או כליות.

מה זה פילינג ביולוגי לפנים?

פילינג ביולוגי לפנים מבוסס גם הוא על חומצות ועל כן אם מציעים לכם פילינג חומצתי לפנים, יש לברר אם מדובר באופציה הכימית או הביולוגית. ההבדל הוא שקילוף ביולוגי של עור הפנים לא מבוסס על יצירת כוויה מבוקרת אלא על המסת הקרטין (Keratin) – חלבון שבין השאר מחבר את שכבת העור העליונה, שכבר אינה נראית במיטבה, לשכבות התחתונות יותר.

המסת החלבון מאפשרת להסיר בקלות את האפידרמיס, כך שבמקומה תצמח שכבת עור חדשה. פילינג ביולוגי מבוסס בדרך כלל על חומצות אלפא הידרוקסיות ובפרט על חומצה לקטית או חומצה סליצילית, והוא מאפשר החלקת קמטוטים, העלמת כתמים עדינים (כתמי שמש, כתמי גיל וכו') ובאופן כללי התחדשות עור הפנים.

ניתן לבצע פילינג ביולוגי בבית (באמצעות תכשירים קוסמטיים רלוונטיים) או במכון קוסמטיקה. טיפול מקצועי יוביל להצערת עור פנים משמעותית יותר.

לאחר טיפול פילינג ביולוגי תופעות לוואי אפשריות הן תחושת עקצוץ ואדמומיות.

איך מתבצע פילינג אנזימתי?

פילינג אנזימטי לפנים מבוסס אף הוא על המסת החלבונים שקושרים את שכבת העור העליונה – זו שכבר יש בה פצעים, קמטוטים, כתמים וכו' – אל השכבות התת עוריות.

ההמסה מתבצעת ע"י אנזימים פעילים (ולכן השם פילינג אנזימתי לפנים), ובעיקר כאלה שמקורם בצמחים שונים כגון האננס (שמכיל ברומלאין) והפפאיה (שמכיל פפאין). הטיפול הוא ברוב המקרים ביתי, על בסיס תכשירים מתאימים, אבל אפשר לעבור אותו גם במכון קוסמטיקה.

בכל מקרה התוצאה היא  צמיחה של שכבת אפידרמיס חלקה יותר, נעימה יותר למגע ובעלת מראה צעיר יותר. זהו טיפול עדין יחסית וללא תופעות לוואי. יש להיזהר מלמרוח את החומרים שמכילים את האנזימים באזור העיניים.

פילינג מכני

סוג נוסף של פילינג לפנים כשהמטרה היא החלקת קמטים, העלמת כתמים וכו' הוא פילינג מכני.

פילינג מכני לפנים מבוסס על תנועת שפשוף, כשהאפשרויות הן תכשירים קוסמטיים לשימוש ביתי שמכילים גרגרים (וחומרים אחרים התורמים גם הם להצערת עור הפנים) או מכשירים ייעודיים עם ראש יהלום, קריסטלים או מברשת שיוף מיוחדת.

פילינג מכני מקרצף את השכבות העליונות בעור הפנים ובנוסף מדרבן את הגוף לייצר עוד אלסטין וקולגן, שגם להם חשיבות מבחינת התחדשות העור.

התכשירים הקוסמטיים מבצעים פילינג קל ועל כן רצוי להיעזר בהם בתדירות גבוהה. במקרה של פילינג יהלום ניתן לבחור את עומק השיוף ולבצע פילינג עדין, פילינג חצי עמוק ופילינג עמוק.

כמו כן אפשר לבצע פילינג יהלום לפנים כולן, או רק לאזור ספציפי שדרוש בו חידוש. האופציות הנפוצות הן פילינג יהלום במצח (בין הגבות לקו השיער), פילינג יהלום לסנטר ופילינג יהלום בלחיים (כולל אף ושפה עליונה).

לאחר פילינג מכני תופעות לוואי אפשריות הן היווצרות גלד עור (שייפול באופן טבעי), אדמומיות, תחושת צריבה ולעתים גם יובש או התקשות של העור.

תופעת לוואי אחרת בעקבות פילינג מכני עמוק היא היפר-פיגמנטציה, ובפרט חשופים לכך בעלי עור כהה – לרוב זמנית (למשך מספר שבועות) ובכל מקרה ניתנת לטיפול.

עוד חשוב לדעת שחובה להגן על הפנים מפני חשיפה לשמש לאחר פילינג מכני לפנים ובפרט כשמדובר בפילינג יהלום עמוק.

מתי כדאי לבצע פילינג בגלי רדיו?

פילינג בגלי רדיו מתאים בעיקר למי שרוצה לבצע הרמת פנים קלה ללא ניתוח ולמי שהמטרה שלו היא מיצוק עור הפנים.

הצערת פנים בגלי רדיו מתבצעת בשתי טכניקות: סבליים (Sublime) וסבלייטיב (Sublative), כשהשיטה הראשונה מאפשרת מיצוק עור פנים רפוי והשיטה השנייה מיועדת למי שסובל/ת מקמטים רבים.

בכל מקרה מיצוק עור הפנים בגלי רדיו מבוסס על כך שאנרגיית החום של הגלים פוגעת ברקמות שונות (פגיעה מבוקרת ומתוכננת היטב, כמובן), ובכך מעודדת את הגוף לייצר אלסטין וקולגן חדשים. התוצאה: החלקת קמטים, העלמת צלקות, מיצוק עור הפנים ובאופן כללי חזות צעירה יותר וקורנת יותר.

האופציה של גלי רדיו למיצוק עור הפנים נחשבת לבטוחה מאוד ולכזו שכרוכה במינימום תופעות לוואי וכן זמן החלמה קצר. הסיבה לכך היא שגלי הרדיו פוגעים רק בדרמיס ולא באפידרמיס (השכבה החיצונית ביותר של העור).

מיצוק עור פנים רפוי בפילינג על בסיס גלי רדיו נמשך בין 30 ל-45 דקות. החיסרון הוא המחיר היחסית גבוה (כמה מאות שקלים עד לכ-1,500 ש"ח לטיפול אחד של הצערת עור הפנים בגלי רדיו, כשלעתים נדרשים מספר טיפולים).

פילינג בלייזר – יתרונות וחסרונות

כמו פילינג עם גלי רדיו, גם פילינג לייזר לפנים מבוסס על אנרגיית החום שיוצרות קרני הלייזר ועל השפעת אנרגיה זו על הרקמות בלחיים, בסנטר, בלסת, מעל לגבות וכו' – נזק מבוקר שמאיץ את ייצור הקולגן והאלסטין ומוביל להתחדשות העור ובפרט מיצוק עור פנים רפוי, החלקת קמטים וטשטוש צלקות.

ניתן לבחור בין פילינג קל, פילינג בינוני ופילינג עמוק עם לייזר, בהתאם למצבו ההתחלתי של עור הפנים ולמראה הנחשק מצד המטופלים. עוד כדאי לדעת כי בשנים האחרונות פותחה שיטה חדשנית של פילינג בלייזר – השיטה הפרקציונלית שבה קרני הלייזר לא מכוונות לאזור שלם אלא למקטעים מתוכננים היטב כך שההחלמה מהירה יותר והתהליך כולו מדויק יותר.

ישנם מכשירי לייזר שמאפשרים פילינג לבעלי עור כהה. בכל מקרה לבעלי עור שכזה מומלץ לוודא מראש שהטיפול מתאים להם.

מיצוק עור הפנים בלייזר נחשב מעט יותר אגרסיבי מהטיפול בגלי רדיו, ועל כן עלול לגרום לכאב. בהתאם מומלץ לא לבצע פילינג בלייזר בשפתיים או באזור העיניים, הרגישים מטבעם. בכל מקרה הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית ובדרך כלל נדרשים בין 3 ל-5 מפגשים כדי להגיע לתוצאה הרצוי מבחינת הצערת עור הפנים.

גם פילינג לפנים בלייזר מתאפיין במחיר גבוה יחסית – כמה אלפי שקלים לסדרת טיפולים.

דוגמאות של פילינג ביתי טבעי

הצערת פנים משמעותית לא ניתן להשיג באמצעות פילינג ביתי, אולם במקרים שבהם השינוי הרצוי מתון יחסית או כשרוצים לשמר הישגים של טיפול מיצוק פנים אחר, ניתן ליהנות ממסכות פילינג טבעיות בעלות נמוכה ומבלי להגיע למכון קוסמטיקה או לרופא.

דוגמה אחת למסכת פילינג טבעי לפנים היא כפית סוכר חום עם כמה טיפול לימון (בלימון יש חומר שמאפשר הבהרת כתמים), דוגמה נוספת של פילינג טבעי ביתי היא שני תותים, חצי אפרסק וכף ברנדי מעורבבים בבלנדר (זוהי מסיכת מיצוק פנים איכותית) – ובאופן כללי תוכלו למצוא פילינג אבוקדו, פילינג דלעת, פילינג שמן זית ועוד ועוד.

כאמור, זהו פילינג קל שהשפעתו מוגבלת, אולם אם מקפידים לבצע אותו פעם-פעמיים בשבוע יש לו אפקט מצטבר והוא בהחלט תורם למיצוק עור פנים רפוי ובאופן כללי הופך את העור לבריא יותר.

איך תוכלו לדעת איזה פילינג כדאי לכם לבצע?

על מנת לבחור בצורה הטובה ביותר בין פילינג כימי, פילינג מכני, פילינג ביולוגי, פילינג בגלי רדיו, פילינג בלייזר ושאר השיטות, וכן את מידת הקילוף (פילינג קל, חצי עמוק או פילינג עמוק), מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים ובעלי ידע נרחב ועדכני בתחום. בדרך זו תוכלו להגיע אל הטיפול המיטבי במכון הקוסמטי או אצל הרופא האופטימליים עבורכם.