title
לחצו להתקשרות:


פילינג כימי קל, בינוי ועמוק

פילינג כימי לפנים – כלומר קילוף שכבת העור העליונה כדי שבמקומה יצמחו רקמות חדשות, חלקות ומוצקות יותר – הוא אחד הטיפולים הנפוצים ביותר במסגרת הצערת עור הפנים.

פילינג כימי גורם להחלקת קמטים, העלמת קמטוטים, טשטוש צלקות, הסרת נגעי עור וכן העלמת כתמי גיל ופיגמנטציה.

החלוקה המקובלת של טיפולי הפילינג היא בהתאם לעומק הקילוף והריכוז של החומרים הפעילים בתמיסה:

* פילינג כימי קל (שנקרא גם פילינג שטחי) – מיועד למקרים שבהם המטרה היא החלקת קמטוטים או העלמת כתמים קטנים ובהירים יחסית.

* פילינג בינוני – שמוביל למיצוק עור רפוי במידה משמעותית יותר ובנוסף מטפל באפקטיביות גם בצלקות (כולל צלקות אקנה), נגעי עור וקמטים בולטים יחסית.

* פילינג עמוק לפנים – טיפול מורכב יותר שבהתאם מומלץ במקרים שבהם נדרשת הסרת צלקת עמוקות, העלמת נגעי עור בולטים, החלקת קמטים עמוקים וטשטוש כתמי פיגמנטציה כהים.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

כיצד מתבצע פילינג שטחי?

פילינג קל מבוסס על חומצה תלת כלורית (חומצה טריכלורואצטית, שנקראת גם TCA) בריכוז נמוך של כ-20%. חומצה זו בריכוז נמוך מייצרת כוויה קלה יחסית שמובילה לקילוף עור הפנים הפגום ובנוסף משפרת את זרימת הדם והחמצן אל האזור המטופל כך שההחלמה מהירה למדי.

יתרון משמעותי של פילינג שטחי לפנים הוא שהטיפול אינו משפיע על המלנוציטים ועל כן הוא אפשרי גם עבור בעלי העור הכהה.

החיסרון הבולט הוא ההשפעה המוגבלת: פילינג קל מטשטש כתמי שמש ומחליק קמטוטים אולם אינו מאפשר הסרת צלקות.

מהו פילינג בינוני?

פילינג כימי בינוני מבוסס על חומצה טריכלורואצטית בריכוז של בין 35 ל-50%. הריכוז היחסית גבוה גורם לכוויה משמעותית יותר, עור הפנים מתקלף במשך כ-10 ימים ותחתיו צומח עור חדש, יותר חלק ומוצק, בגוון אחיד, נעים למגע ובעל מראה צעיר יותר.

חשוב לציין כי פילינג בינוני לפנים אינו מתאים לבעלי עור כהה שכן הוא עלול לגרום אצלם לפיגמנטציה.

המאפיינים הייחודיים של טיפול פילינג עמוק לפנים

פילינג כימי עמוק יוצר בעור הפנים כוויה מדרגה 2, ועל כן מתבצע בתנאי חדר ניתוח וכרוך באשפוז של בין מספר שעות לעד 3 ימים. גם ההחלמה ממושכת יחסית.

התמיסה כוללת חומצה תלת כלורית בריכוז של מעל ל-50% או חומצה אחרת הנקראת פנול בריכוז של 10% או יותר. התוצאות של טיפול פילינג לפנים זה הן מרשימות במיוחד ומאפשרות הצערת פנים משמעותית. כמו כן הן נשמרות למשך שנים רבות.

גם פילינג עמוק לפנים אינו מתאים לבעלי עור כהה. עוד חשוב להדגיש שפילינג כימי עמוק על בסיס פנול מחייב בדיקת לב (בגלל שהחומצה הזו עלולה להוביל להפרעות בקצב הלב) ובדיקת תפקוד כליות (כדי לוודא שהן מסוגלות לסלק את הפנול מהגוף).

כמה זמן נמשך טיפול פילינג כימי?

טיפול פילינג כימי לפנים נמשך זמן קצר מאוד – בין 10 דקות לחצי שעה. פילינג עמוק מתבצע בהרדמה מקומית, ואילו פילינג כימי שטחי או בינוני כרוכים בכאב קל מאוד ועל כן אין צורך בהרדמה.

תופעות לוואי אפשריות והחלמה בעקבות פילינג כימי לפנים

לאחר פילינג כימי תופעות לוואי אפשריות הן נפיחות, תחושת צריבה וגירוד. ככל שהפילינג עמוק יותר, כך ישנו סיכוי גבוה יותר להתרחשות תופעות אלה והן ילוו את המטופלים לפרק זמן מעט ארוך יותר, אבל באופן כללי כולן נעלמות מעצמן.

משך ההחלמה משתנה אף הוא באופן טבעי בהתאם לסוג הטיפול: אחרי פילינג כימי קל עור הפנים מתקלף במשך כ-5 ימים, אחרי פילינג בינוני נדרשים כ-10 ימים עד שהעור הישן מסיים להתקלף, ואחרי פילינג עמוק לפנים מדובר בפרק זמן של שבועיים ולפעמים גם מעט יותר.

בכל מקרה חשוב מאוד להגן על עור הפנים מפני חשיפה לשמש. אחרי פילינג כימי עמוק ההמלצה היא להימנע מחשיפת יתר במשך כחצי שנה, וגם אחרי פילינג בינוני מדובר על לפחות חודש (פילינג כימי קל מחייב כשבוע של זהירות מוגברת).

הסיבוך הנפוץ ביותר אחרי פילינג פנים כימי הוא פיגמנטציה, ובפרט לאחר פילינג בינוני או עמוק אצל בעלי עור כהה. סיבוכים אחרים, נדירים למדי, הם זיהום והצטלקות. ככל שהרופא המטפל מיומן ומנוסה יותר, כך הסיכון להיווצרות אותם סיבוכים קטן יותר, אולם אי אפשר להבטיח ב-100% שהם לא יתרחשו.

כמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות?

תוצאות טיפול פילינג כימי קל מחזיקות מעמד מספר חודשים. ניתן לחזור על הטיפול וליצור התחדשות נוספת של עור הפנים.

פילינג בינוני מחזיק מעמד כשנה, ואילו תוצאות פילינג עמוק לפנים נשמרות למשך 5 עד 10 שנים (כשבאופן טבעי ישנה חשיבות לאורח החיים של המטופל/ת לאחר הפילינג).

במקביל לטיפול פילינג כימי או לאחריו ניתן לבצע גם טיפולים אסתטיים נוספים להצערת הפנים (הרמת גבות, מתיחת צוואר, עיצוב לחיים שקועות, הרמת עפעפיים, זריקות בוטוקס וכו').

איך תוכלו לדעת איזה פילינג כימי הכי מתאים לכם?

על-מנת להגיע לטיפול הפילינג הכימי הכי אפקטיבי והכי בטוח עבורכם, בהתאם למצב עור הפנים הספציפי שלכם, וכדי לזכות בטיפול מידי רופא מקצועי ובעל יושרה, מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים ומנוסים בתחום האסתטיקה של הפנים באופן כללי ובפרט בכל הקשור לטיפולי פילינג לפנים.