title
לחצו להתקשרות:


פילינג לטשטוש צלקות וכתמים בפנים

עור פנים חלק ובעל גוון אחיד הוא מטרה ראויה בכל גיל, אבל עם השנים מצטברים אצלנו בפנים סימנים רבים למה שעברנו בחיים: צלקות אקנה (בגלל פצעי בגרות שלא טופלו נכון), צלקות אחרות (למשל בעקבות ניתוח או פציעה שהחלימה לא טוב), היפר-פיגמנטציה (ובפרט כתמים עקב חשיפת יתר לשמש) ובנוסף ישנם נגעי עור ושומות לא אסתטיות שגם מהן נרצה להיפטר.

הדרך הטובה ביותר של טשטוש צלקות, העלמת כתמי גיל והסרת נגעי עור מהפנים היא פילינג – קילוף מתוכנן מראש ובטוח לחלוטין של שכבת העור העליונה, כך שבמקומה יצמחו רקמות חדשות שבאופן טבעי אין בהן צלקות, כתמי פיגמנטציה, שומות ונגעים.

ראו גם: העלמת צלקות –  השוואת טיפולים

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

פילינג להעלמת צלקות אקנה

צלקת אקנה היא תוצאה של דלקת בעור הפנים עקב חיטוט בפצעי בגרות או טיפול שגוי בהם.

עבור צלקות שטחיות ניתן לבצע פילינג קל, אבל כשהצלקת עמוקה יותר נדרש פילינג בינוני או אפילו פילינג עמוק לפנים. ראו בהרחבה העלמת צלקות אקנה בפילינג

בכל מקרה ישנם סוגים שונים של פילינג להעלמת צלקות אקנה וצלקות אחרות:

* פילינג כימי – שמבוסס בעיקר על חומצה רטינואית שיעילה לטיפול בצלקות אקנה.

* פילינג ביולוגי – על בסיס חומצות אלפא הידרוקסיות שממיסות את החומר שמחבר בין האפידרמיס (שכבת העור העליונה) לזו שמתחתיה.

* פילינג מכני – קרצוף של העור במטרה להסיר ממנו את שכבת העור העליונה המצולקת ולאפשר צמיחת רקמות חדשות ובריאות במקומה. נקרא גם פילינג יהלום.

* פילינג בגלי רדיו – פילינג נגד צלקות שמבוסס לא על קילוף אלא על חימום מבוקר של הדרמיס (שכבת העור שמתחת לשכבת העור העליונה) במטרה ליצור הרס מבוקר שיעודד את הגוף לייצר קולגן ואלסטין חדשים ובעצם ליצור עור חדש, בריא ובעל מראה קורן ונאה לעין.

* פילינג לייזר – טיפול העלמת צלקות בפילינג לייזר גם מחמם את הדרמיס כדי להגביר את ייצור הקולגן והאלסטין וגם מקלף את האפידרמיס, ועל כן הוא אפקטיבי במיוחד במקרים של צלקות אקנה עמוקות. אפשר גם לבחור בטיפול שטחי יותר להעלמת צלקות קלות.

פילינג נגד פיגמנטציה

הם נקראים גם כתמי גיל וגם כתמי שמש, ולפעמים אנחנו מגדירים את התופעה כפיגמנטציה או היפר-פיגמנטציה, אבל בכל המקרים הפגיעה באסתטיקת הפנים היא אותה פגיעה – פילינג פנים שמבוצע ע"י אנשי מקצוע מיומנים מחזיר לפנים את הגוון האחיד ואת המראה הצעיר והבריא יותר.

העלמת כתמי שמש בפילינג נחשבת פשוטה יחסית כך שבדרך כלל יבוצע פילינג שטחי שזוכה לאחוזי ההצלחה גבוהים. יחד עם זאת חשוב לדעת שישנה גם פיגמנטציה שנובעת מסיבות תורשתיות וכתמים שנוצרים במהלך הריון – ואת אלה קשה יותר להסיר. רק רופא מנוסה ובעל יושרה יבטיח ציפיות ריאליות וטיפול אופטימלי בכל מקרה.

פילינג להעלמת כתמים מבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות (פילינג ביולוגי, שממיס את הקראטין שמדביק את שכבת העור העליונה לאלה שמתחתיה ובעצם גורם להסרתה), על שיוף מכני של האפידרמיס (פילינג יהלום) או על חומצה טריכלורואצטית (פילינג כימי קל או פילינג כימי בינוני, בהתאם לעומק הפיגמנטציה ולעד כמה הכתמים כהים).

בדרך כלל במקרים של פיגמנטציה פילינג פנים בלייזר אינו מומלץ, וזאת מפני שקרני הלייזר עלולות לגרום דווקא לאפקט הפוך ולהגביר את הפיגמנטציה.

הסרת נגעי עור בפנים בפילינג

טיפול פילינג פנים להסרת שומות ונגעי עור מתבצע בלייזר.

בין נגעי העור שמטופלים באמצעות פילינג לייזר: שומות (שנקראות כידוע גם נקודות חן), קרטוזות שומניות, פלולות ועוד. עוד כדאי לדעת שישנו טיפול שנקרא לייזר פרקציונלי והוא מאפשר להגיע לתוצאות אפקטיביות עם מינימום תופעות לוואי.

חשוב מאוד לבצע הסרת נגעי עור בפנים בפילינג לייזר אך ורק אצל רופא עור מנוסה – הסיבה לכך היא שחלק מהשומות ונקודות החן עלולות להכיל תאים סרטניים, ובמקרים אלה הסרתן באמצעות פילינג בלייזר אינה מומלצת (יש לכרות אותן באמצעים כירורגיים וכך גם ניתן לבצע אבחון מדויק ולדעת האם אכן היו בהן תאים סרטניים. אם כן, נדרש לעתים טיפול מתאים).

פילינג לבעלי עור כהה

בכל מקרה של פילינג לטיפול בצלקות בפנים, פילינג נגד כתמים או פילינג להסרת שומות אצל בעלי עור כהה, ישנה סכנה של פיגמנטציה.

במיוחד צריך להיזהר כשמבצעים פילינג לפנים בלייזר, אבל בכל מקרה לבעלי העור הכהה מומלץ בחום להתייעץ עם מומחים מנוסים ובעלי יושרה כדי להגיע לטיפול שישפר את מראה עור הפנים ולא יגרום לפיגמנטציה מיותרת ומתסכלת.

תופעות לוואי אפשריות והחלמה בעקבות פילינג פנים

בעקבות טיפול פילינג נגד אקנה, פיגמנטציה או נגעי עור, תופעות לוואי אפשריות הן אדמומיות וכאב קל או תחושת צריבה בפנים.

ההחלמה נמשכת בין יומיים-שלושה ל-10 ימים עד שבועיים, בהתאם לעומק הפילינג. חשוב מאוד להימנע מחשיפת הפנים לשמש בהתאם להנחיות הרופא.

מתי אפשר לראות את התוצאות של הפילינג?

בחלק מהמקרים תוך זמן קצר לאחר טיפול פילינג לפנים כבר ניתן לראות הבדל של ממש: הצלקות מיטשטשות, כתמי השמש מתבהרים ונגעי העור נעלמים כלא היו.

במקרים אחרים נדרשת סדרת טיפולים – בהתאם למצבו ההתחלתי של עור הפנים, עומק הצלקות, היקף נגעי העור, מספר הקמטים והגוון שלהם וכו'.

בכל מקרה חשוב להקפיד על ציפיות ריאליות: צלקות עמוקות מאוד לא בהכרח ייעלמו אלא "רק" יהפכו מטושטשות ולכן הרבה פחות בולטות או אפילו כמעט בלתי נראות, וגם כתמי גיל כהים עשויים לא להיעלם לגמרי אלא "רק" להפוך להרבה פחות בולטים לעין.

כל טיפול פילינג לפנים מוביל לשיפור משמעותי של עור הפנים. בדרך כלל במקביל לטשטוש צלקות, הבהרת כתמי פיגמנטציה והסרת נגעי עור, תזכו גם בהחלקת קמטוטים, מיצוק עור רפוי והצערת עור הפנים באופן כללי – ובמיוחד אם בחרתם את שיטת הפילינג ואת הרופא שהכי מתאימים לכם.

איך לבחור בחוכמה את שיטת הטיפול ואת הרופא המתאימים ביותר?

מאחר שישנן שיטות פילינג פנים רבות, וגם לא מעט מכונים ורופאים שמבצעים את מגוון הטיפולים הרחב, חשוב מאוד לבחור בחוכמה את שיטת הטיפול ואת הרופא שהכי מתאימים לכם. הדרך הטובה ביותר היא להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים ומנוסים בתחום הטיפולים האסתטיים לפנים.