title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים

מילוי קמטים סביב הפה

הפה והאזור שסביבו מושכים אליהם תשומת לב רבה, גם בגלל המיקום שלהם במרכז הפנים וגם כי כשאנחנו מדברים איבר זה מייצר תנועה שמטבעה מושכת אליה מבטים. בהתאם קמטים סביב הפה ואפילו קמטוטים עדינים יחסית משפיעים במידה ניכרת על מראה הפנים כולם ועל הדימוי העצמי שלנו. הרפואה האסתטית מציעה שיטות שמאפשרות החלקת קמטים סביב הפה באפקטיביות גבוהה וללא תופעות לוואי כמעט – וכדאי להכיר אותן כדי לבחור מביניהן באופן מושכל את זו שהכי מתאימה לך.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

החלקת קמטים סביב הפה – בלי כאב, בלי פגיעה בשגרה

חומרי מילוי מומלצים לקמטים סביב הפה – מעל השפה העליונה, מתחת לשפה התחתונה ובצידי הפה – הם חומצה היאלרונית, סיליקון רפואי וקולגן. גם שומן עצמי הוא חומר מילוי מתאים לקמטים מעל השפה. לעומת זאת הזרקת בוטוקס, שמהווה את אחד הטיפולים האסתטיים הפופולריים ביותר, אינה מתאימה לאזור זה.

המכנה המשותף לכל טיפולי ההזרקות באזור הפה והשפתיים הוא שאין צורך בהרדמה ועל כן החזרה לשגרה לאחר הטיפול מידית, לא כרוך בהם כאב, תופעות הלוואי מצומצמות ונעלמות מעצמן תוך זמן קצר והשינוי לטובה משמעותי. במידת הצורך ניתן לשלב מילוי קמטים בצידי הפה ובין השפתיים לאף עם טיפולי הצערת פנים נוספים כגון הרמת עפעפיים בבוטוקס, פילינג לטשטוש צלקות ועוד.

הזרקת חומצה היאלרונית לטשטוש קמטים באזור הפה

זריקות חומצה היאלרונית מאפשרות החלקת קמטים באזור השפתיים – הן אלה שיורדים מהשפתיים לכיוון הסנטר והן אלה שבצידי האף. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית, נמשך כחצי שעה ובפרט לחובה להימנע ממאכלים חמים ומשקאות חמים וכן מעישון במשך מספר שעות, החזרה לשגרה מידית. תופעות לוואי אפשריות הן אדמומיות, כאב (קל), תחושת עקצוץ ובצקת (קלה אף היא), והן חולפות תוך יומיים-שלושה.

עוד כדאי לדעת שחומצה היאלרונית היא חומר שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי, אבל בכמות שהולכת ופוחתת ככל שאנחנו מתבגרים – הזרקת חומצה היאלרונית לפנים בעצם משלימה את מה שהגוף כבר לא מצליח לעשות בכוחות עצמו, ועוד יתרון של טשטוש קמטים סביב הפה עם חומצה היאלרונית היא רמת השליטה המלאה של הרופא: בהתאם למצב הקמטים (צרים/ רחבים, עמוקים/ שטוחים וכו') ניתן לבחור את רמת הסמיכות של חומר המילוי ולהבטיח תוצאות טבעיות ומחמיאות במיוחד.

השיפור במראה של אזור הפה והשפתיים מחזיק מעמד בין חצי שנה לשנה, ולאחר מכן ניתן לעבור שוב את הטיפול היחסית פשוט. חומצה היאלרונית מתאימה גם כשהמטרה היא עיבוי שפתיים.

העלמת קמטים בצידי הפה עם זריקות סיליקון

שיטה נוספת של החלקת קמטים סביב הפה ובאזור השפתיים היא באמצעות הזרקת סילקון רפואי. בניגוד לחומצה היאלרונית, סיליקון רפואי אינו חומר מילוי אלא חומר גירוי: זריקות סיליקון גורמות לגוף ליצור מעטפת של חלבון בשם קולגן סביב הסיליקון, והקולגן הוא זה שממלא את הקמטוטים והקמטים.

טיפול בשיטה זו מחייב מיומנות גבוהה במיוחד של הרופא/ה, ובפרט חשוב להקפיד על מינונים נמוכים כדי לא ליצור גושים בצידי השפתיים, מעליהן או מתחתיהן. בהתאם נדרשים מספר מפגשים על-מנת להגיע לתוצאה המיוחלת (בדרך כלל בין 5 ל-10 מפגשים בתדירות של אחת ל-3-4 שבועות). היתרון הבולט של הזרקת סיליקון למילוי קמטים באזור הפה הוא שהתוצאות מחזיקות מעמד שנים רבות.

תופעות לוואי אפשריות של זריקות סיליקון הן שטף דם נקודתי, כאב קל עד נסבל ונפיחות מסוימת. לרוב הן חולפות מעצמן תוך מספר ימים, ובכל מקרה מדובר בטיפול קצר, ללא צורך בהרדמה ועם מינימום פגיעה בשגרה.

הזרקת קולגן להחלקת קמטים מעל השפה וסביב הפה

הזרקת קולגן מתאימה לקמטים שנוצרים בין זוויות הפה לזוויות האף ועוד שימוש אפשרי הוא מילוי שפתיים דקות מדי.

הקולגן הוא כאמור חלבון שאחראי להיווצרות רקמות עור חדשות, ועל כן חלקות ומוצקות יותר, והגוף שלנו מייצר אותו כל הזמן אבל בכמויות שנהיות קטנות עם השנים. תוצאות טשטוש קמטים עם זריקת קולגן מחזיקות מעמד כחצי שנה פחות או יותר, וכך גם תוצאות עיבוי שפתיים עם חומר זה.

יחד עם זאת מדובר בטיפול פשוט, ללא צורך בהרדמה ושאינו פוגע בשגרה – כך שניתן לעבור אותו שוב כשהתוצאות מתחילות להתפוגג וכך לשמר את המראה הצעיר יותר.

מילוי קמטים סביב הפה עם זריקות שומן עצמי

טיפול מילוי קמטים עם שומן עצמי מתאפיין בשני יתרונות משמעותיים: ראשית, חומר המילוי נלקח מהגוף של המטופל/ת, ועל כן הסיכוי שיידחה הוא אפסי, ושנית, מאחר שהשומן שייך לכם כמובן התשלום הוא רק עבור הטיפול ולא עבור חומר המילוי, כך שבדרך כלל מדובר באופציה הזולה ביותר מבין כל הטיפולים להחלקת קמטים סביב הפה והשפתיים.

השומן שאפשר מילוי קמטים סביב הפה נשאב בדרך כלל מהירכיים, הישבן, הבטן התחתונה או המותניים, בהרדמה מלאה. לאחר מכן נדרשת התאוששות בת מספר שעות, שבמהלכן עובר השומן תהליכים שונים על-מנת להשביח אותו ולהפוך את ההליך לאפקטיבי במיוחד. ההזרקה לפנים מתבצעת בהרדמה מקומית ועלולה לגרום לשטפי דם קלים, אי נוחות וכאב, אולם תופעות לוואי אלה נעלמות מעצמן תוך מספר ימים.

שומן עצמי מתאים גם לטובת מילוי לחיים שקועות. במקרים אלה, עקב הצורך למלא נפח רב יחסית ובגלל העובדה שחלק משמעותי מהשומן נספג בפנים במהירות ולא בא לידי ביטוי, נדרשות מספר הזרקות. כשהמטרה היא החלקת קמטוטים סביב השפתיים והפה במרבית המקרים מספיקה הזרקה אחת, והתוצאות מחזיקות מעמד לפרק זמן של עד שנה.

איך לבחור את השיטה המתאימה לך ביותר?

על-מנת להבטיח מילוי קמטים באזור הפה שיהיה גם אפקטיבי וגם בטוח, והכי חשוב, מתאים במיוחד עבורך, חשוב מאוד לבחור את השיטה האופטימלית בהתאם למצב הקמטים ואופיים וכן פרמטרים נוספים. צוות המומחים של "המקור לאסתטיות פנים" צבר ניסיון רב בהכוונת מטופלים ומטופלות אל המקום הטוב ביותר עבורם, וישמח להעמיד גם לרשותך את הניסיון ואת הידע שהצטבר בכל הנוגע לשיטות הזרקה עבור טשטוש קמטים סביב השפתיים והפה. הייעוץ הינו בחינם וללא כל מחויבות מצידך.