title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים
כיצד מתבצעת מתיחת פנים וצוואר עם גלי רדיו? כמה זמן נמשך הטיפול וכמה טיפולים נדרשים כדי להגיע לתוצאה הרצויה? באילו מקרים מיצוק עור פנים בגלי רדיו לא מתאים? באילו מכשירים עושים זאת ומהן יתרונות השיטה
מאפייני פילינג כימי לפני ודרגות פילינג שונות - כיצד מתבצע פילינג כימי שטחי? מהו פילינג כימי בינוני? המאפיינים של פילינג כימי עמוק לפנים - תופעות לוואי, זמן החלמה ואופי הטיפול
פילינג להסרה מלאה או טשטוש צלקות אקנה (פצעי בגרות), בעקבות ניתוח או פציעה, היפר-פיגמנטציה ונגעי עור ושומות לא אסתטיות שגם מהן נרצה להיפטר. על הטיפול והתוצאות שלהן ניתן לצפות
פילינג לייזר קל, בינוני ועמוק לפנים - מתי כדאי לבצע פילינג בלייזר ובאילו מקרים עדיפות שיטות אחרות? מה ההבדל בין פילינג לייזר שטחי לבין פילינג לייזר עמוק? כיצד גורמות קרני לייזר להצערת עור הפנים ותשובות לשאלות נוספות
שיטות להעלמת פיגמנטציה, כתמים משמש וכתמי לידה מעור פנים באמצעות פילינג כימי, פילינג לייזר, חנקן נוזלי קרני אור ודרכי טיפול נוספים.
סוגי פילינג קיימים לפנים הם פילינג כימי עמוק בינוני וקל, פילינג ביולוגי, אנזימתי, מכני, פילינג בלייזר, פילינג בגלי רדיו ופילינג ביתי טבעי

שיטות לטשטוש צקלות אקנה בפנים

אקנה – שמוכרת בעיקר בשמות פצעי בגרות או חצ'קונים – היא תופעה נפוצה מאוד. 80% מבני הנוער סובלים מפעילות יתר של בלוטות החלב בפנים, כשבחלק מהמקרים ישנה גם דלקת בעור ועוד תופעת לוואי של האקנה היא הפרשת מוגלה. טיפול לא נכון בפצעי אקנה בפנים או הזנחת הנושא עלולה להוביל להצטלקות לא אסתטית.

בהתאם מומלץ להקדיש תשומת לב לבחירה נכונה של שיטת הטיפול המתאימה ביותר לכל אדם ולכל מקרה – בין השיטות של העלמת פצעי אקנה בפנים: טיפולים תרופתיים ופוטותרפיה. בין הדרכים לטשטש צלקות אקנה: טיפול בגלי רדיו, טיפול בלייזר, פילינג כימי או אחר ומזותרפיה רפואית.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

טיפולים תרופתיים להעלמת פצעי אקנה בפנים

במקרים של אקנה קלה ניתן לטפל בבעיה האסתטית באמצעות תרופות מסוגים שונים.

בין האפשרויות:

בנזיל פרוקסיד – חומר שמאפשר הסרת פצעי בגרות באמצעות פגיעה בחיידקים שנמצאים בבלוטות החלב. הוא מגיע בצורות שונות ובהן ג'ל שקוף, משחות שמכילות בנוסף אליו גם אנטיביוטיקה ועוד, וחשוב להשתמש בו במינון הנכון של החומר הפעיל – 2.5%, 5% או 10% – בהתאם לחומרת המצב ועל סמך המלצות של רופא עור מנוסה. תופעות הלוואי העיקרית של טיפול בפצעי אקנה בפנים עם בנזיל פרוקסיד הן עור מגורה ואדמדם וכן יובש בעור.

רטינואידים – תרופות שמכילות חומצה רטינואית (חומצה של ויטמין A), ובהן למשל אדפרין ולוקסיד, מפרקות את החסימה שנוצרת בבלוטות החלב ובכך מפחיתות את כמות הקומדונים (אותן נקודות לבנות או שחורות שמהן מתפתחים פצעי הבגרות).

טשטוש פצעי אקנה עם רטינואידים עלול להוביל לקילופי עור (עדינים) וליובש בעור. בנוסף ישנה רגישות מוגברת לשמש, וזאת בגלל שהאפידרמיס (שכבת העור העליונה) הופכת דקה יותר.

אנטיביוטיקה – טיפול אנטיביוטי מאפשר הסרת פצעי אקנה בפני עצמו או כתוספת לחומר אחר (למשל הבנזיל פרוקסיד). חשוב להגביל את משך הטיפול באנטיביוטיקה ועוד מומלץ להימנע מהשמש במהלך לקיחת האנטיביוטיקה (דוגמה לתרופה שכזו היא מינוציקלין).

טשטוש פצעי בגרות בפוטותרפיה

העלמת אקנה בפוטותרפיה מבוססת על שיגור קרני אור באורכי גל מתאימים אל הפנים של המטופלים, כשבמקביל "זוכים" החיידקים בבלוטות החלב מולקולה בשם ALA (חומצה אמינולבולינית) שמייצרת פורפירינים, ואלה הופכים את החיידקים לרגישים במיוחד לאור – כך שהאפקטיביות של הטיפול מתעצמת.

פוטותרפיה מתאימה למקרי אקנה קלה עד בינונית, כל טיפול נמשך זמן קצר (כ-20 דק') ואינו כרוך בתופעות לוואי, ובדרך כלל נדרשים כ-8 עד 10 מפגשים בתדירות של פעמיים בשבוע כדי להעלים את הפצעים מהפנים.

לפוטותרפיה תרומה גם למניעת צלקות אקנה.

טשטוש צלקות אקנה בגלי רדיו

פצעי אקנה בפנים שלא מטופלים כמו שצריך עלולים להפוך לצלקות – אבל גם אותן אפשר להסיר בדרכים שונות ואחת האפקטיביות שבהן היא גלי רדיו (לרוב משולבות בקרני אור).

טיפולי פילינג בגלי רדיו להסרת צלקות אקנה מבוסס על כך שאנרגיית החום של גלי הרדיו יוצרת פגיעה מבוקרת ומדויקת ברקמות העור שמהוות את הצלקת. פגיעה זו גורמת להאצת קצב ייצור הקולגן והאלסטין, ושני חלבונים חיוניים אלה מובילים ליצירת רקמות בריאות, בלי צלקת, ובאופן כללי להתחדשות עור הפנים באזור המטופל (טיפול בגלי רדיו מאפשר גם החלקת קמטים, מיצוק עור רפוי ומראה קורן יותר באופן כללי).

הטיפול נמשך מספר דקות בודדות, ובגלל שגלי הרדיו חודרים אל הדרמיס (שכבת העור שמתחת לשכבה העליונה שנקראת אפידרמיס) ההחלמה מהירה יותר: במשך יום או יומיים ישנה אדמומיות בפנים, ביום השני והשלישי לאחר הטיפול ישנם קילופי עור (קטנטנים) ובכל מקרה ניתן לחזור לשגרה מלאה כשהמגבלה היחידה היא הימנעות מחשיפה לשמש.

בדרך כלל הסרת אקנה עם גלי רדיו מצריכה מספר מפגשים (בין 3 ל-6, בהתאם לחומרת ההצטלקות), בהפרש של כחודש בין טיפול לטיפול. שיפור משמעותי מושג כבר אחרי הטיפול הראשון ובסוף התהליך התוצאות ניכרות לעין וכוללות כאמור גם הצערת עור הפנים באופן כללי.

טיפולי לייזר בצלקות אקנה

פילינג להעלמת צלקות אקנה בלייזר כדאי לבצע במכשירי לייזר פרקציונליים שמבוססים על טכנולוגיה מתקדמת במיוחד. בדרך זו קרני הלייזר לא משוגרות אל כל השטח שבו רוצים לטפל אלא רק אל מקטעים בו, ומצליחות לחדור אל הדרמיס מבלי לפגוע כמעט באפידרמיס.

בדומה להסרת צלקות אקנה עם גלי רדיו, גם טיפולי לייזר מובילים לייצור מוגבר של אלסטין וקולגן ובזכותם להיווצרות רקמות מחודשות שאין בהן את הצלקת.

מאפיינים דומים נוספים בין הטיפול בגלי רדיו לבין טשטוש צלקות עם לייזר הם פרק הזמן הקצר של כל טיפול והצורך בסדרת טיפולים עם הפרש של כחודש ביניהם (בפרט כשמדובר בצלקת עמוקה יחסית).

חשוב מאוד להימנע מחשיפה לשמש לאחר טיפול לייזר בצלקת אקנה. דגש חשוב נוסף הוא לבעלי עור כהה – עבורם רק לייזר פרקציונלי מתאים להעלמת אקנה שכן מכשירי לייזר "רגילים" עלולים לגרום לפיגמנטציה.

פילינג להעלמת צלקות אקנה

פילינג כימי לפנים מתבצע מסיבות שונות ובהן החלקת קמטים, הסרת נגעי עור, טשטוש פיגמנטציה – וכמובן העלמת צלקות אקנה (וצלקות אחרות).

ישנם סוגים שונים של פילינג כשהנפוצים שבהם הם פילינג כימי (על בסיס חומצה טריכלורואצטית או פנול), פילינג מכני (קרצוף עור הפנים בדרכים שונות, שיטה שנקראת לעתים גם פילינג יהלום) ופילינג ביולוגי (על בסיס חומצות אלפא הידרוקסיות וחומצות בטא הידרוקסיות). למעשה גם הטיפול בגלי רדיו הוא סוג של פילינג, וכך גם העלמת אקנה בלייזר.

בהתאם לממדי הצלקת, נקבע עומק הפילינג, כשברוב המקרים נדרש פילינג בינוני או אפילו פילינג עמוק לפנים.

בין תופעות הלוואי האפשריות לאחר טשטוש צלקות אקנה בפילינג: נפיחות בפנים, גירוד, צריבה וקילופי עור (במשך כ-10 ימים לאחר פילינג בינוני ובמשך כשבועיים אחרי פילינג עמוק). חשוב להבהיר כי פילינג כימי עלול לגרום לפיגמנטציה אצל בעלי ובעלות עור כהה, כך שבמקרים אלה חשובה במיוחד הבחירה הנכונה במקום הטיפול.

הסרת צלקות אקנה במזותרפיה רפואית

הסרת צלקות אקנה אפשרית גם באמצעות מזותרפיה רפואית – החדרת קוקטייל של חומרים מזינים לפנים.

למעשה מדובר במיקרו-הזרקות זעירות שאינן כרוכות בכאב, ושמזינות את העור המצולק במבחר רחב של ויטמינים (ובפרט ויטמין E, ויטמין A ו-ויטמין C), ביופפטידים שמגבירים את קצב ייצור הקולגן, חומצה היאלרונית שתורמת אף היא להצערת עור הפנים באופן כללי, חומרי הרגעה ועוד.

עוד כדאי לדעת שגם הזריקות עצמן מעודדות את הגוף לייצר עוד קולגן ואלסטין בדרך לטשטוש הצלקת ולעור פנים בריא יותר באופן כללי.

הטיפול מהיר מאוד, בטוח ומוביל לא רק לטשטוש צלקות אקנה אלא גם לשיפור משמעותי במראה עור הפנים באופן כללי, כבר לאחר מפגש אחד ובמיוחד לאחר תום סדרת הטיפולים (כ-5-6 בתדירות של אחת ל-3-4 שבועות).

איך תדעו מהי השיטה הטובה ביותר עבורכם ואיפה הכי כדאי לעבור את הטיפול?

חשוב מאוד להתאים את שיטת הטיפול בפצעי אקנה בפנים או את שיטת טשטוש הצלקות אם נוצרו למטופל/ת הספציפי/ת ולמצב עור הפנים.

בנוסף חשוב מאוד להגיע לרופא איכותי ומנוסה בטיפול באקנה בשיטות השונות.

על-מנת להגיע לרופא הטוב ביותר ולטיפול המתאים ביותר כדאי להתייעץ עם מומחים בעלי ניסיון בתחום הרפואה האסתטית וכן בעלי יושרה מלאה, ולקבל מהם המלצות מתאימות.