title
לחצו להתקשרות:


מאמרים קשורים

הרמת גבות - כל השיטות

עם השנים, הרצועות שתומכות בגבות מתרופפות והן מתחילות לצנוח. כתוצאה מכך נוצר מראה עייף וכבוי, ובנוסף צניחת הגבה עלולה לגרום גם להיווצרות עודפי עור בעפעף העליון כך שהוא מכסה חלק מהעין. התוצאה: מראה נפול ומותש, ולעתים גם שדה הראיה הופך מוגבל חלקית.

במקרים אלה הפתרון הוא הרמת גבות, כשבמידת הצורך תתבצע גם הרמת עפעפיים עליונים. השיטות הנפוצות הן ניתוח, הרמת גבות עם חוטים והזרקות בוטוקס.

המקור למידע ברשת על טיפולי פנים

שיחה עם יועץ יופי מתאים לפי דרישה

דירוג ובקרה של קליניקות ורופאים

זריקות בוטוקס להרמת גבות

בוטוקס הוא חומר רעיל שבמינון מדויק מאפשר לנו ליהנות מהצערת פנים משמעותית ובפרט מהרמת גבות.

הרמת גבות בבוטוקס מבוססת על הזרקתו לנקודות שנבחרו בקפידה ע"י רופא מנוסה ומיומן, כך שהוא ינטרל פעילות שרירים שמורידים את החלק החיצוני של הגבה (זה שקרוב לרקה) ויוביל להתחזקות השרירים שמושכים אותה כלפי מעלה. הנקודות אליהן מוזרק בוטוקס להרמת גבות הן במצח, בצידי הגבות וביניהן.

היתרון העיקרי של הרמת עפעפיים וגבות עם זריקת בוטוקס הוא משך הטיפול הקצר מאוד – דקות ספורות בלבד – וכן החזרה המידית לשגרה מלאה. עוד כדאי לדעת שכיום הזרקות בוטוקס יוצרות מראה טבעי ומרשים ולא קפוא ומאולץ כבעבר.

תוצאות הרמת גבות בהזרקות בוטוקס מחזיקות מעמד בין 4 ל-6 חודשים, ולאחר מכן אם רוצים לשמר את המראה הצעיר יותר יש לחזור למרפאה ולהזריק שוב את החומר.

הרמת גבות עם חוטים

הרמת גבות עם חוטים אפשרית במסגרת הצערת פנים ללא ניתוח באופן כללי או כהליך שעומד בפני עצמו.

העיקרון עליו מבוססת טכניקה זו הוא החדרת חוטים נמסים (שנקראים גם חוטי מזו) לנקודות מדויקות בפנים כך שהחוטים ימשכו כלפי מעלה רקמות שהתרופפו וצנחו.

בנוסף, אותם חוטי מזו – שנקראים אפטוס או סילואט סופט – מעודדים ייצור קולגן ואלסטין חדשים ובכך תורמים גם למיצוק פנים באופן כללי או למיצוק העור באזור העיניים כשמדובר "רק" בהרמת גבות.

יתרון משמעותי של הרמת גבות בחוטים הוא שבשיטה זו יכול הרופא להבטיח סימטריה מדויקת בין שתי הגבות. יתרון אחר הוא באופן טבעי היעדר הצורך בניתוח: ההליך כולו מתבצע באלחוש מקומי, נמשך זמן קצר וניתן לחזור מיד לשגרה (כמעט מלאה – יש להימנע במשך פרק זמן מסוים משפשוף האזור שאליו הוחדרו החוטים, תנועות חדות, לעיסה עוצמתית וכו').

התוצאות מתחילות לבוא לידי ביטוי מיד לאחר החדרת החוטים, שכן הם מושכים כלפי מעלה את הרקמות, ועם הזמן הן הופכות לעוד יותר בולטות בזכות התחדשות העור בעקבות הייצור המוגבר של הקולגן והאלסטין (לאחר שהחוטים כבר נמסו באופן טבעי).

בדרך כלל הרמת גבות בחוטים מחזיקה מעמד בין 18 ל-36 חודשים, אם כי גם לאחר מכן ישנו כמובן הבדל מבחינת מראה הפנים וכמו כן ניתן לחדש את הטיפול.

הרמת גבות בניתוח

הרמת גבות עם ניתוח מתאימה למי שמחפש פתרון לטווח ארוך ואינו חושש מהליך כירורגי (וגם אינו מנוע מלעבור ניתוח).

בחלק מהמקרים ההמלצה היא לבצע ניתוח משולב: קודם הרמת גבות ולאחר מכן הרמת עפעפיים עליונים בניתוח. בפרט כדאי לעשות זאת כשישנה כמות גדולה של עור עודף על העפעפיים העליונים, שמשפיעה גם על הגבות.

ישנן שתי אפשרויות עיקריות לבצע הרמת גבות בניתוח: על בסיס חתך מעל לקו השיער (בדרך כלל כשהשיער נמוך) או דרך חתך בסמוך לקו זה.

בכל מקרה ניתוח הרמת גבות נמשך בין שעה לשעתיים, ומתבצע בהרדמה מקומית או כללית.

כמו כל הליך כירורגי, גם במסגרת הרמת גבות תופעות לוואי הן חלק בלתי נפרד מהתהליך. התופעות הנפוצות הן זיהום, דימום, אובדן תחושה באזור וא-סימטריה בין שתיה גבות. כמו כן תיתכן צלקת לא אסתטית, ולפעמים ישנה גם נשירת שיער סביב המקום בו התבצע החתך שדרכו הורמו הגבות.

לאחר ניתוח הרמת גבות החלמה בת שבוע עד שבועיים הינה הכרחית, ועוד כדאי לדעת שהתוצאות של ההליך הכירורגי נשמרות למשך 5 עד 10 שנים ברוב המקרים.

איך תדעו איזו שיטת הרמת גבות מתאימה לכם? על-מנת לדעת איזו שיטה להרמת גבות תשיג עבורכם את התוצאות המרשימות ביותר ותאפשר הצערת פנים משמעותית, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ואובייקטיביים. מומחים שכאלה גם יסייעו לכם להגיע למרפאה האופטימלית מבחינתכם בהתאם לשיטה המתאימה לכם.